День Теплого Олексія: історія свята

Поділитися
День Теплого Олексія: історія свята © freepik/wirestock
Вважалося, що в цей день весна вступає у свої права.

Щороку християни східного обряду відзначають День святого Олексія. Народна назва свята – Теплий Олексій, «пролий вода», «з гір потоки».

У цьому році дата святкування змінилася, оскільки Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар свят. Так, парафіяни ПЦУ тепер відзначають всі неперехідні православні свята на 13 днів раніше. Тому у 2024 році Олексія Теплого святкують 17 березня.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Історія свята

За біблійною легендою, Олексій жив у IV столітті у Римі. Він народився у заможній сім'ї. Якось у храмі у нього було видіння, що його мати вмирає і її ховають, після чого він вирішив вимолити у Бога життя для неї. Олексій вирішив у день весілля залишити свою наречену. Він зрікся минулого життя і залишив дім.

Він 17 років жив у місті Едессі, ведучи аскетичне життя та проводячи дні у молитвах. Одного разу паламарю місцевого храму з'явилася Діва Марія, яка наказала знайти чоловіка на ім'я Олексій, назвавши його Божим чоловіком. Після цього багато хто дізнався про праведника і почав його почитати.

Олексій не прагнув слави, тому покинув місто і повернувся до Риму. Під виглядом жебрака він прийшов до батьківського дому. Батьки не впізнали свого сина, але змилувалися над ним і дозволили жити у себе в сараї, віддаючи йому їжу зі свого столу. Так Олексій прожив ще 17 років. Після смерті святого на його тілі знайшли записку, де було написано, ким він був насправді.

Що не можна робити у День святого Олексія

У давні часи цього дні діяли певні заборони. У народі вважалося, що цього дня не можна планувати далеку дорогу, бо щастя в ній не буде.

На свято не можна важко працювати фізично, шити, прибирати, вишивати, в'язати.

На Олексія Теплого жінкам, які мали маленьку дитину, заборонялося виносити з дому гроші або хліб. У давнину вірили, що так можна накликати злидні та «віддати долю дитини».

Наші пращури вірили, що у свято не можна сідати в сани, інакше мрії та бажання не здійсняться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі