День святого Василя: історія

Поділитися
День святого Василя: історія © pixabay/ornaw
Святий Василь був автором багатьох богословських праць.

Щозими християни східного обряду відзначають День святого Василя. В народі його також називають Василів день. Раніше його відзначали 14 січня, але тепер дата свята змінилася. Це пов'язано з тим, що Православна церква України (ПЦУ) перейшла у вересні на новий календар. Тепер День святого Василя святкують 1 січня.

Історія свята

За біблійними переказами, святий Василь народився на території сучасної Туреччини у місті Кесарії у 329 році. Він походив зі знатної та заможної родин та здобув гарну освіту.

У 350 році він вирішив прийняти хрещення, а у 370 став єпископом Кесарії. Він дотримувався аскези, вів праведне життя та закликав допомагати бідним та любити ближніх. Святий був відомим боротьбою з єрессю та відстоюванням віри у Пресвяту Трійцю.

Він був законодавцем чернецтва на Сході та Заході, автором багатьох богословських праць, наставником, вченим та один з найсвітліших представників грецької Церкви тих часів.

Що заборонено робити у День святого Василя

З давніх часів у свято діяли певні заборони, яким слідували наші пращури. Так, у Василів день жінкам заборонялося посівати.

На свято не можна рахувати монети. Вважалося, що це може призвести до бідності.

У Василів день заборонялося займатися важкою фізичною працею, рукоділлям та виносити сміття. В народі вважали, що так можна винести з дому щастя.

Також на свято не можна було лаятися, конфліктувати та лихословити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі