У вівторок, 4 серпня, християни східного обряду вшановують пам'ять святої Марії Магдалини. Вважається, що ця свята мироносиця була послідовницею Христа, була присутня при його розп'ятті і біля порожнього гробу.
Марія стала героїнею багатьох міфів і легенд. У Біблії немає згадки про те, що вона була блудницею, але згадується, що вона була одержима демонами. У православній традиції образ Марії Магдалини не ототожнюють з гріхом, але вшановують як святу, яка позбулася від демонів.
У католицтві ж Марія постає як блудниця, що розкаялася, атрибутом якої була ємність з пахощами. Вважається, що вона залишила життя блудниці і послідувала за Спасителем.
Традиції святкування Дня пам'яті Марії Магдалини
У народі цей день називають Мар'їн день, Мироносиця, Мар'я Ягодниця. У цей день дівчата просять святу дарувати їм красу. Вони також збирали досвітню росу в срібний посуд і вмивалися нею. Вважається, що це дарує обличчю рум'янець і робить шкіру здоровішою.
Роса вважалася корисною тільки для дівочого обличчя, але для тварин і рослин була згубною. В цей день селяни прокидалися дуже рано і скидали росу з рослин, а тварин тримали в стійлах.
Якщо погода була дощовою, польові роботи призупинялися. Вважалося, що блискавка може вбити працівників. Якщо ж роботу не можна було відкласти, люди молилися святій Марії і просили її про заступництво.