Щороку християни східного обряду у вересні відзначають День пам'яті Іоакима та Анни. Ще минулого року свято відзначали 22 вересня, але в цьому році дата святкування змінилася. Це пов'язано з переходом Православної церкви України на новий календар. Починаючи з 1 вересня, неперехідні православні свята відзначатимуть на 13 днів раніше. Так, День пам'яті Іоакима та Анни тепер святкують 9 вересня.
Історія свята
За біблійною легендою, у Іоакима та Анни довгий час не було дітей і вони дуже страждали через це. Також цей факт викликав громадський осуд.
Кожен день подружжя у молитвах зверталося до Бога, щоб він дарував їм дитину. Одного дня Іоаким поніс приношення в храм, але отримав відмову первосвященика.
Тоді він вирішив піти у пустелю, де довго молився. Анна залишилася вдома та також продовжувала щиро молитися. Після 40 днів, проведених в молитві, Іоакиму з'явився Ангел. Він сповістив його про швидке народження дочки. А також повідомив, що його дитина буде присвячена Богу і стане відомою у всьому світі.
Ангел також завітав і до Анни та розповів, що скоро у неї народиться донька на ім'я Марія. Так у подружжя народилася донька. В трирічному віці Марію привели в храм, де її виховували до 12 років. Через кілька років у віці 80 років помер Іоаким, а Анна - ще через два роки у віці 70 років.
Що не можна робити у свято
У дані часи дотримувалися таких заборон в цей день:
- На свято не можна лаятися, конфліктувати, з'ясовувати стосунки та бажати зла іншим.
- Також заборонялося виконувати важку фізичну роботу, але дозволялася розумова праця.
- У День пам'яті Іоакима та Анни не можна шити, в'язати, вишивати та брати до рук гострі предмети.
- Вважалося, що в цей день не можна залишати в домі речі та предмети, що не використовуються. Краще позбавитися всього, що не приносить користі.