День пам’яті святої Анастасії: історія

Поділитися
День пам’яті святої Анастасії: історія © pixabay/ornaw
Цього року дата свята змінилася.

29 жовтня християни східного обряду відзначають День пам’яті святої Анастасії Римлянки. Раніше його відзначали 11 листопада, але з переходом Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на новий календар, дата свята змінилася.

Історія свята

Свята Анастасія жила у III столітті у Римі. Вона народилася в знатній родині, але рано осиротіла і виховувалась у жіночій християнській громаді під наставництвом старої Софії.

У 20 років перед градоначальником Пробом вона відкрито сповідувала віру в Христа і відкинула вимогу вклонитися язичницьким богам. Проб виставив дівчину оголеною перед народом, у відповідь Анастасія почала викривати градоначальника у гріхах. За це він наказав піддати її тортурам і стратити. Після тривалих мук її обезголовили.

Що не можна робити в цей день

З давніх часів в цей день діяли певні заборони, яких варто дотримуватися і тепер. В цей день наші пращури намагалися уникати компаній незнайомих та малознайомих людей. Свято проводили поруч з близькими та рідними.

Також намагалися не залишати дітей самих, бо могла трапитися біда.

Не варто в цей день сваритися, поганословити та бажати іншим зла.

Жінки та дівчата в цей день прикрашали себе червоними намистами «на щастя». Вечір слід було провести всією родиною вдома, що та була міцною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі