23 вересня о 9:50 за Києвом настане осіннє рівнодення, яке в Північній півкулі означає початок астрономічної осені. Починаючи з цієї дати, дні стають коротшими, а ночі – довшими.
Коли настає осіннє рівнодення цього року
Зміна пір року пов'язана зі зміною нахилу земної осі відносно площини екліптики. Астрономічні пори року поділяють весняне та осіннє рівнодення, а також на зимове та літнє сонцестояння.
День осіннього рівнодення настає, коли Сонце перетинає екватор, рухаючись з Північної півкулі до Південної. У дні рівнодення сонце встає майже на сході і сідає майже на заході. Разом з тим, стверджувати, що день дорівнює ночі не зовсім правильно, оскільки світлий час доби все-таки трохи довший.
Після осіннього рівнодення в Північній півкулі настає астрономічна осінь, дні стають коротшими, а ночі – довшими. У Південній півкулі ж, навпаки, настає астрономічна весна.
Традиції Дня осіннього рівнодення
Цього дня було заведено влаштовувати гуляння. До свята готували різноманітні частування, у тому числі випічку та збирали близьких та родичів за столом.
До хрещення Київської Русі саме цього дня розпочинався рік. Тож саме цього дня варто складати плани на майбутнє і закінчувати справи.
Вважалося, що якщо вивісити кисті горобини навколо вікон, вони наберуть тепла і захищатимуть дім від злих духів.