До 2023 року християни східного обряду відзначали свято Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня. Цього року дату його святкування перенесли на 8 вересня.
Це пов’язане з тим, що з 1 вересня Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новоюліанський календар. Дати усіх неперехідних православних свят змінилися – їх тепер будуть відзначати на 13 днів раніше.
Історія свята
У цього свята є інша назва – Друга Пречиста. Вважається, що саме цього дня народилася Діва Марія, яка стала матір'ю Ісуса Христа.
Батьками Марії були Іоаким та Анна. Довгий час у них не було дітей, що стало причиною їхнього великого горя та осуду з боку сусідів. Одного дня первосвященик не прийняв приношення Іоакима, і той пішов у пустелю молитися. Анна залишилася вдома і також молилася.
Тоді до них обох з’явився ангел, який сповістив їх, що Господь почув їх молитви і скоро в них народиться дитина. Також він сказав, що про їх потомство говоритимуть у всьому світі.
Після того, як Іоаким і Анна дізналися радісну звістку, вони зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму. Незабаром у них народилася донька. Подружжя дало обітницю віддати дівчинку на служіння Господу.
Коли Марії виповнилося три роки, її віддали до Єрусалимського храму, де вона залишалася до повноліття.
Що не можна робити у Другу Пречисту
З давніх часів в цей день діяли певні заборони, яких варто дотримуватися і зараз.
У це свято слід тримати піст, тож необхідно відмовитися від вживання їжі тваринного походження.
Не можна лаятися, сваритися, конфліктувати та бажати іншим зла. Усі суперечки краще вирішити мирним шляхом. Думки та помисли також повинні залишатися чистими.
Не можна займатися фізичною працею та роботою по дому.