День Іверської ікони Божої Матері: традиції та молитви

Поділитися
День Іверської ікони Божої Матері: традиції та молитви © Википедия
Цього дня заведено просити Діву Марію про здоров'я та милосердя.

25 лютого віряни відзначають День Іверської ікони Божої Матері, на якій зображена Діва Марія з Ісусом. Оригінал ікони знаходиться в Іверському монастирі на горі Афон у Греції. Цю ікону також називають Вратаницею.

Історія Іверської ікони Божої Матері

Існують декілька версії походження ікони. За однією з них, у IX столітті, під час правління імператора Феофіла, образ зберігався у вдови біля міста Нікеї. Жінка, намагалася врятувати ікону від іконоборців та опустила її в море. Безбожники хотіли знищити ікону, а один з них вдарив лик мечем – з рани виступила кров.

Через два століття ченці грузинського Іверського монастиря на Афоні побачили в морі ікону. За легендою, її підтримував вогненний стовп. Тоді преподобний Гавриїл Святогорець, отримав уві сні знак від Богородиці – він приніс ікону до головного храму монастиря, але вранці її знову побачили над воротами обителі.

Ікону знову спробували внести в приміщення, але вона поверталася до воріт храму. Саме тому її назвали Вратаниця.

Спочатку ікона була в кіоті безпосередньо над входом. Пізніше побудували спеціальний невеликий храм всередині монастиря, ліворуч від воріт, в якому вона перебуває сьогодні.

За переказом, Іверська ікона Божої Матері славилася дивами. Вона неодноразово рятувала монастир, не дозволяючи входити до нього людям з нечистими помислами. 

Коли Іверському монастирю загрожував голод, його настоятелю з’явилася Богоматір. Вона послала його в житницю, яка виявилася повною борошна.

Також ікона зцілювала людей від хвороб.

Традиції свята

Християни цього дня йдуть до храму, де відбувається молебень, присвячений Діві Марії. Також у свято згадують дива та зцілення, які подарувала Іверська ікона Божої Матері людям.

Віряни у свято моляться Діві Марії та просять її про здоров'я та милосердя.

Вважається, що перед Іверською іконою Пресвятої Богородиці слід молитися про відпущення гріхів та вибір правильного шляху.

Що не можна робити у свято

Забороняється шити, в'язати, вишивати, займатися рукоділлям та важкою фізичною працею.

В цей день не можна лаятися та лихословити.

У свято слід утриматися від з’ясування стосунків та конфліктів.

Молитва у День Іверської ікони Божої Матері

«Пресвята Богородице! Прийми молитву щиру з уст наших, та не залиш без свого заступництва. Зціли недуги наші, як душевні, так і тілесні. Залікуй наші рани та не залиши нас, безпорадних. Амінь».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі