ДБР викрило у хабарництві співробітників Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ

Поділитися
ДБР викрило у хабарництві співробітників Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ ДБР вже провело обшуки в приміщеннях ДОГТЛ і за місцем проживання фігурантів кримінальної виробництва
Отримані гроші відмивалися через низку підконтрольних підприємств.

Слідчі ДБР викрили корупційну схему, до якої було причетне керівництво Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ. Про це в середу повідомила перший заступник директора Держбюро розслідувань Ольга Варченко.

"За попередньою версією слідства, працівники згаданого Департаменту систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців за обіцянки не складати протокол про виявлені порушення та не давати хід справам. З кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 до 300 тисяч гривень", - написала вона в Facebook.

За словами Варченка, ДБР вже провело обшуки в приміщеннях ДОГТЛ і за місцем проживання фігурантів кримінальної виробництва.

Наголошується, що отримані гроші відмивалися через низку підконтрольних підприємств.

ерший заступник начальника ДОДТЛ СБУ давав своїм підлеглим – керівникам управлінь та відділів - перелік підприємців, у яких необхідно вимагати гроші. Потім давав чітку команду – тиснути морально доти, доки не сплатять визначену суму. Гроші, які деякі підприємці погоджувалися сплатити, вони переказували на рахунки благодійного фонду, після чого, за вказівкою керівництва ДОДТЛ, кошти перераховувались на підконтрольні правоохоронцям підприємства. Частина коштів проходила за документами як оплата за здійснення низки ремонтних робіт в адміністративних будівлях ДОДТЛ СБУ, закупівля будівельних матеріалів та зарплата ремонтників, решту – готівкою передавали посадовцям ДОДТЛ, задіяним у схемі.", - пояснює перший заступник директора ДБР.

Корупційна схема була викрита при оперативному супроводі управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України та процесуальному керівництві Генеральної прокуратури України.

Питання про повідомленні підозри винним особам вирішується.

"За скоєний злочин Кримінальний кодекс України передбачає покарання за ст. 368 – позбавлення волі терміном до 10 років із забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю протягом 3 років", - зазначає Варченко.

Читайте також: Автором скарги на Трампа виявився співробітник ЦРУ – NYT

Раніше повідомлялося, що

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід керівниці Департаменту забезпечення доступу до публічної інформації ОПУ Світлані Кондзелі, яку раніше затримали за підозрою у хабарництві. ВАКС розгляне скаргу 2 грудня.

12 листопада детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили і затримали за підозрою в отриманні неправомірної вигоди учасників організованої злочинної групи, серед яких - співробітниця Офісу Президента України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі