ДБР у розслідуваннях спрямовуватимуть 188 співробітників ГПУ, що були вибрані без конкурсу — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ДБР у розслідуваннях спрямовуватимуть 188 співробітників ГПУ, що були вибрані без конкурсу — експерт © antikor.com.ua
Серед співробітників нового департаменту знаходимо цілу плеяду відомих прокурорів, які засвітились у публічних скандалах.

Генеральний прокурор України створив Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань (ДБР). Для цього Юрій Луценко ліквідував у структурі ГПУ Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату та Управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Головного слідчого управління. На початку липня було видано указ, яким закріплено не тільки структуру вищезгаданого департаменту, а й визначено кількісний склад новоутвореного підрозділу. Тепер ДБР у розслідуваннях спрямовуватимуть 188 співробітників ГПУ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. Але, за його словами, набір кадрів до новоутвореного департаменту відбувся не за конкурсом.

"Вочевидь, там мають бути тільки "перевірені кадри", - зазначає експерт. - Серед цього переліку знаходимо цілу плеяду відомих прокурорів, які засвітились у публічних скандалах".

Серед них Андрій Байрачний, що фігурував у потенційному санкційному списку після втечі Януковича як представник групи прокурорів, що переслідували Юлію Тимошенко за "газові угоди". У той же час Євген Скуба засвітився під час розгляду в судовому порядку справи Геннадія Корбана, а Ільяса Рамазанова відстороняли від виконання службових повноважень через численні порушення у сфері нагляду за органами поліції стосовно прав громадян, представництва прав громадян та інтересів держави в суді.

"Екс-прокурора Червонограда Віктора Мисяка, який наразі призначений до вищезгаданого департаменту, жителі Львівщини пропонували "сміттєво люструвати" через відсутність контролю за незаконним функціонуванням ігрових автоматів, - йдеться у статті. - У більшості випадків про підлеглих Юрія Луценка у відповідному департаменті, що здійснюватиме процесуальне керівництво розслідуваннями ДБР, немає негативних згадок в ЗМІ. Хоча стосовно декого з них варто проаналізувати електронні декларації у перспективі трьох років - швейцарські годинники й коштовні автомобілі не стають менш популярними серед прокурорської раті".

Детальніше про проблеми з формуванням ДБР читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Фінальні акорди конкурсу в ДБР: що далі?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі