Стратегія США щодо проявів корупції у глобальних масштабах торкнеться корупціонерів багатьох країн.
Про це в ефірі програми "Право на владу" заявив секретар РНБО Олексій Данилов.
"США... прийняли стратегічний документ, який має на меті боротися з корупцією не лише в США, а взяти на себе лідерство у боротьбі з корупцією у всьому світі. Це фундаментальний документ, який багатьох охолоне — тих, хто вважає, що вони далі займатимуться клептократією... у своїх країнах. Він спрямований на країни, де авторитарні режими крадуть із бюджету гроші", - заявив Данилов.
Коли люди ознайомляться із цим документом, то побачить "багато цікавого", вважає Данилов.
"Те, що стосується нашої країни, — він також матиме до нас відношення, і люди, які в попередні роки займалися тими чи іншими речами, вони зрозуміють, що вони на сьогодні вже перебувають під контролем відповідних служб, яким у Сполучених Штатах доручено згідно з цим документом займатися цими речами", - заявив секретар РНБО.
Також він зазначив, що вперше в історії США цим питанням безпосередньо займатиметься Центральне розвідувальне управління.
Напередодні Адміністрація Джо Байдена оприлюднила документ, який визначає стратегію США щодо боротьби з проявами корупції у глобальних масштабах, а також визначає п'ять напрямків роботи у цій сфері.
Раніше повідомлялося, що Мінфін США ввів санкції проти колишнього заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова, йдеться в оновленому списку Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) американського відомства. Обмеження торкнулися і Фонду Портнова.
У прес-релізі Мінфіну США зазначено, що санкції запровадили за Глобальним актом Магнітського. Такі обмеження запроваджуються за порушення прав людини, а також причетних до шахрайства та переслідувань.
Також у США ввели санкції проти екс-глави КСУ Олександра Тупицького та його дружини. Санкції включають заборону на в'їзд та блокування фінансових активів в американських банках.