Данія надасть Україні гроші на стабілізацію та проведення реформ – голова МЗС

Поділитися
Данія надасть Україні гроші на стабілізацію та проведення реформ – голова МЗС © president.gov.ua
Єппе Кофод закликав Росію до деескалації.

Данія надасть Україні кошти на стабілізацію та проведення реформ. Про це у Twitter повідомив очільник данського Міністерства закордонних справ Єппе Кофод. 

«Радий вітати українського міністра закордонних справ у Копенгагені у важкий час. Україна зіткнулася з безпрецедентним нарощуванням військової сили Росією. Закликаю Росію до деескалації. Данія залишається непохитною підтримкою України, надасть подальші кошти на стабілізацію, реформи», – йдеться у повідомленні.

У відповідь на це український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що стоячи пліч-о-пліч з Україною Данія демонструє справжнє лідерство.

«Чудова зустріч із моїм данським колегою і другом Єппе Кофодом у Копенгаґені. Майбутнє євроатлантичної безпеки нині вирішується в Україні. Данія демонструє справжнє лідерство, стоячи пліч-о-пліч з Україною в цей час підвищених загроз з боку РФ», – написав Кулеба у Twitter.

Раніше міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод закликав Кремль відкликати свої пропозиції щодо гарантій безпеки в Європі, оскільки вони є неприйнятними.

Зазначимо, що посол США у РФ Джон Салліван доставив до Москви письмову відповідь Вашингтона на вимоги Москви щодо гарантій безпеки. Він доставив два документи: від США та відповідь від НАТО. 

Голова Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО акцентувало увагу на тому, що Північноатлантичний Альянс насамперед оборонний і не становить загрози для Росії. Також Столтенберг вкотре закликав Росію до деескалації ситуації на кордоні з Україною.

При цьому офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що в Україні вже відомо про зміст положень, прописаних у відповіді США на проєкт Росії з гарантій безпеки в Європі. Чиновник акцентував увагу журналістів на тому, що в документ обов'язково буде включена думка української сторони.

У грудні 2021 року МЗС РФ опублікувало проєкти угод із США та країнами НАТО щодо забезпечення безпеки Росії та країн-членів альянсу. Ключова думка – юридично закріпити відмову НАТО від подальшого розширення на схід та приєднання до Альянсу України. Україна, ЄС та США вважають такі вимоги неприйнятними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі