На Київщині "чорні археологи" за допомогою металодетекторів здійснили понад 5 тис. так званих покопок на місці городища літописного міста Торчеськ у пошуках предметів старовини. Про це повідомила у Facebook Спілка археологів України.
"5156 – саме стільки окремих копанок від використання металодетекторів "побачили" дослідники за допомогою квадракоптера на 28 гектарах пам'ятника археології національного значення городища Ольшаниця в урочищі Шаргород", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що городище є залишками літописного Торческа, однією з регіональних столиць Київської землі княжих часів. Тепер його територію використовують як сільськогосподарські угіддя біля села Ольшаниця на півдні Київщини (Поросся).
Щороку навесні та восени, щодня на різних археологічних пам'ятках практично по всій території України можна побачити людей з металодетекторами. Їх називають «копателями», або археологічними браконьєрами. Часто "чорними археологами". Але, на наш погляд, ця назва надає грабуванню наукового забарвлення, тому не прийнятна", - наголосили у спілці.
Археологи закликали Міністерство культури та інформаційної політики України та Національну поліцію України звернути увагу на ці цифри: "Ми втрачаємо культурну спадщину з шаленою швидкістю".
Раніше повідомлялося, що за романом Марії Матіос «Букова земля» створили туристичний маршрут.