Море на заході окупованого Росією Криму на узбережжі Євпаторії стало жовтого кольору. Хоча російські вчені та чиновники запевняють, що "все добре", Росія неодноразово намагалася приховати екологічні катастрофи на півострові, а також на своїй території.
Президент так званої “Кримської академії наук” розповів російській пропагандистській агенції “РІА Новини”, що “це все через пісок” і що “приводу для паніки немає”.
"Цю частину узбережжя ми називаємо Кримськими золотими пісками. У них окрім зернистої частини піщаних фракцій є глиняста, мулиста. Тому під час зимового шторму воно все прибивається до берега - і виходить таке забарвлення", - сказав він.
Жодних підприємств у районі Євпаторії немає і викидів відбутися не могло, запевняє у коментарі іншому російському агентству – ТАРС – голова окупаційної адміністрації Євпаторії Роман Тихончук.
Зазначимо, що після екологічної катастрофи у кримському Армянську, де у 2018 році у повітря викинули отруйні хімікати, окупаційна влада визнала цей факт лише за два тижні.
Також у 2018 році окупанти намагалися приховати техногенну катастрофу на "Кримському титані".
2021 року в Криму відбулася серія зсувів після хаотичної забудови південного берега півострова. У Криму руйнівні наслідки будь-яких природних явищ пов'язані насамперед із діями окупантів. На полуострові ведуться безконтрольна забудова і вирубка, русла річок не розчищаються, роботи з укріплення схилів не проводяться. В результаті під час дощів річки швидко виходять із берегів, затоплюючи міста та села, у гірських районах збільшується ризик зсувів.