Чому з Реєстру безвісти зниклих приходили «порожні» витяги – відповідь омбудсмана

Поділитися
Чому з Реєстру безвісти зниклих приходили «порожні» витяги – відповідь омбудсмана Олег Котенко, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин © Олег Котенко/Facebook
Всім, хто не отримав витягу пропонують звернутися ще раз

Починаючи з 1 травня в Україні запрацював Єдиний реєстр осіб зниклих безвісти під час бойових дій та окупації. Оскільки витяг з цього реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина зникла безвісти саме під час війни, люди почали їх запитувати. Проте деякі отримали «порожні» витяги, пише журналістка платформи пам'яті Меморіал Наталія Найдюк у статті «Зниклі безвісти під час війни: про Єдиний реєстр і що робити, якщо зниклої людини в ньому немає» на ZN.UA.

Коли реєстр запрацював, деякі люди, котрі звернулися із заявою до МВС, отримали «порожні» витяги із записом: «інформація в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відсутня». 

На сайті Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин опублікували таке пояснення: до первинної бази реєстру потрапили всі зниклі, про яких написано заяви до Нацполіції. Щоб підтвердити факт зникнення саме за умов бойових дій чи окупації, потрібна перевірка всіх наявних відомостей. Тому Уповноважений Олег Котенко разом із військовими та поліцією «вживає заходів для якнайшвидшої перевірки обставин зникнення кожної особи».

В інтерв’ю «Громадському радіо» Котенко заявив наступне (пряма мова подається без редагування):

«Розкажу, як працює реєстр. Коли особа звернулася до поліції з заявою про зникнення людини, то ця людина автоматично потрапляє в передреєстр, який знаходиться в Реєстрі безвісти зниклих. Туди може потрапити людина, яка пропала безвісти не за особливих обставин, але вона також туди заноситься. І завдання Уповноваженого та МВС – перевірити цю людину і надати їй статус зниклої безвісти за особливих обставин… Тобто в передреєстрі є всі, хто звернувся до Нацполіції. Такого немає, щоб його не внесли в цей передреєстр. Інше питання – коли людина хоче отримати витяг, це інше. Вона збирає пакет документів, пише заяву і передає в МВС… Ми перевіряємо разом з МВС інформацію про людину і підтверджуємо, і в реєстр. І тоді людина може отримати витяг. На етапі, коли ми тестували цей реєстр, бувало, люди отримували «чистий» витяг. Тобто «не числиться в реєстрі». Але ми кажемо людям: зверніться ще раз. Бо це були тестові програми, час треба. Вже місяць таких питань не бачимо, ми вирівняли це».

Нагадаємо, що витяг із Єдиного реєстру – єдине підтвердження того, що людина зникла безвісти саме під час війни. Цей статус надає низку прав зниклому та його рідним. 

За даними Офісу омбудсмана, станом на початок серпня безвісти зниклими з початку повномасштабного вторгнення вважаються понад 24 тисячі українців, з яких 1074 – діти. Раніше у Мінреінтеграції пояснили правила інформаційної безпеки для родин зниклих безвісти – як не зашкодити пошукам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі