Грошове забезпечення: як його отримати рідним військових, які зникли безвісти

Поділитися
Грошове забезпечення: як його отримати рідним військових, які зникли безвісти © 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook
Для цього треба надати певні документи.

Через війну, яку розпочала Росія проти України, трапляються випадки, коли військові перестають виходити на зв’язок з рідними і вважаються зниклими безвісти. Фахівці «Юридичної сотні» пояснили, як їх сім’ям оформити грошове забезпечення.

Вони пояснили, що зниклі безвісті військовослужбовці — це учасники війни, які мають право на соціальний захист від держави. За такими військовими, зокрема, зберігається грошове забезпечення. Отримати інші виплати від держави можуть і члени родини зниклого безвісті.

Щоб оформити виплати, члену сім’ї потрібно подати заяву на ім’я командира військової частини.

Щоб оформити грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця, рідним необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Бланк заяви можна отримати безпосередньо в ТЦК та СП або ж у регіонального координатора Уповноваженого зі зниклих безвісти.

При собі необхідно мати:

  •  копії сторінок паспорта всіх повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові й реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї ( якщо така інформація відсутня в паспорті);
  •  копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
  •  копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);
  •  копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.

Також можна звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сім’ї. Для цього потрібен витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Витяги надає Департамент інформатизації МВС України.

Для отримання витягу необхідно:

  • направити заяву на електронну пошту: pgmia@mvs.gov.ua або на адресу МВС: Київ, вулиця Богомольця, 10;
  • до заяви додати копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки зі зниклим безвісти.

Дані перевіряються впродовж 30 календарних днів. Витяг надсилається на вказану в заяві електронну адресу або ж на зворотну поштову адресу. Включення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин.

У кількох областях територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) відмовлялися видавати посвідчення сім’ям зниклих безвісти без надання додаткових документів. Нагадаємо, що планує змінити уряд.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі