20 серпня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП затримали чинного члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 90 тис. дол. США. Про це, підтверджуючи інформацію ZN.UA, повідомляє НАБУ.
Посадовець вимагав кошти за сприяння у наданні дозволів та ліцензій у сфері грального бізнесу. Члена Комісії затримали в порядку 208 КПК України та попередньо кваліфікували його дії за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України.
«Влітку 2021 року внаслідок покладених на Національне бюро повноважень, детективи отримали інформацію про існування системи одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за надання дозволів і ліцензій на право на зайняття гральним бізнесом. Для викриття злочинної схеми НАБУ за погодженням з САП розробило та здійснило комплекс негласних слідчих (розшукових) дій за участю детективів «під прикриттям», — йдеться у повідомленні.
Судячи з дати початку розслідування, мова йде про на той час в.о. голови Комісії Євгена Гетьмана.
«У межах розслідування детективи задокументували факти, які свідчать про те, що член Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей запропонував надати йому неправомірну вигоду за ухвалення ним і іншими членами Комісії рішень про надання дозволів, що підтверджують відповідність приміщень суб`єктів підприємницької діяльності в Чернігівській та Запорізькій областях для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі. Крім того він обіцяв забезпечити надання ліцензій на право здійснення у цих приміщеннях ігорної діяльності. Свої «послуги» він оцінив у 90 тис. дол. США», — уточнюють детективи.
У результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій, високопосадовець (який на момент вчинення злочину виконував обов’язки Голови Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей) був затриманий «на гарячому» при отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
Слідчі дії тривають з метою викриття інших учасників організованої злочинної групи.
Нагадаємо Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор". За документ проголосували 248 депутатів.
Закон про легалізацію грального бізнесу набирає чинності з моменту його прийняття. Однак встановити контроль над організаторами такого бізнесу в Україні зможуть тільки тоді, коли запрацює система онлайн-моніторингу. А її запуск може тривати до двох років.
Також повідомлялося, що регулятор почав надавати перші ліцензії на гральний стіл і гральний стіл з рулеткою.
Детальніше читайте у статті Сергія Следзя "Замість легалізації — неконтрольована "ігорка".