Чисельність університетів треба змінювати відповідно до потреб національної економіки - Квіт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чисельність університетів треба змінювати відповідно до потреб національної економіки - Квіт © unsplash/napr0tiv
Реформування вищої освіти матиме низку плюсів для розвитку країни у майбутньому.

Війна мусить пришвидшити або завершити всі головні реформи, розпочаті в різних сферах українського суспільного життя, зокрема у вищій освіті та напрямку наукової діяльності. Тим не менше не можна буде скоротити кількість українських університетів за допомогою ручного бюрократичного регулювання, зазначає у своїй статті для ZN.UA голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України Сергій Квіт. 

За його словами, при реформуванні вищої освіти слід пам’ятати про небезпеки “ручного” бюрократичного регулювання.

“Необхідно враховувати потреби національної економіки та особливості розвитку регіонів,  включати ринкові важелі, у тому числі через запровадження всебічної університетської і зокрема фінансової автономії, а також – формувати державну політику у вищій освіті, яка б окреслювала перспективи розвитку українського суспільства”, - наголошує він. 

Серед основних моментів, які мають змінитись у сфері вищої освіти  - ставлення держави до фінансування сфери вищої освіти і наукових досліджень. 

“Лише створення реальних, а не вдаваних можливостей для розвитку якісного нового знання, підготовки лідерів та фахівців, запровадження інновацій, умов для існування інтелектуальних екосистем розгортає належні й реальні перспективи для розвитку самої держави та українського суспільства”, - наголошує Квіт.

Зміна підходу сама собою створить умови для фінансової автономії, що в свою чергу матиме наслідком відчутне підвищення заробітної платні, зростання капіталовкладення в науку та створення необхідних законодавчих підстав для розвитку академічної сфери.

Більше про наріжні камені необхідності реформування вищої освіти України читайте в статті Сергія Квіта для ZN.UA "Усе має змінитися: десять кроків з реформування вищої освіти після війни".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі