Найбільше за СРСР в Україні сумують люди з відносно гіршою освітою та низькою фінансовою забезпеченістю, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня серед 2024 респондентів на всій території України, окрім регіонів, які окуповані або в яких ведуться активні бойові дії.
«Громадяни, які мають вищий дохід та кращу освіту, більш прихильні до розпаду СРСР, порівняно з громадянами, які мають нижчі доходи та гіршу освіту. Наприклад, респонденти з вищою освітою на 11% частіше позитивно відгукувалися про розпад Радянського Союзу, ніж опитані з загальною середньою освітою. Аналогічно фінансово забезпечені громадяни частіше позитивно оцінюють розпад СРСР, ніж незаможні», - пояснюють соціологи.
Загалом розпад Радянського Союзу позитивно оцінюють 67% опитаних громадян. Частка тих, хто негативно ставиться до розпаду СРСР, становить 16% і приблизно дорівнює частці тих, хто не визначився зі своїм ставленням до цієї історичної події (17%).
«Війна в Україні - це найсвіжіша й найгірша з битв за те, що лишилося від СРСР - імперії, чия передсмертна агонія триває навіть через 30 років після її фактичного зникнення», - пише в статті для Bloomberg професор Школи передових міжнародних досліджень Університету Джона Хопкінса Гел Брандс. За його словами, ця битва - не остання.