32% українців сумують за СРСР: опитування показало, що змінилося після розпаду Радянського Союзу та коли насправді краще жити

Інфографіка
Поділитися
32% українців сумують за СРСР: опитування показало, що змінилося після розпаду Радянського Союзу та коли насправді краще жити
Думка молоді та старшого покоління різниться щодо всіх показників. 

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування напередодні 30-ї річниці до Дня Незалежності. Результати показали, що 61% українців не сумують через розпад СРСР, проте 32% іншої думки. 

З останніх переважають мешканці південного сходу. Здебільшого це люди похилого віку, менш забезпечені. До них долучилися й ті, хто не підтримав би проголошення Незалежності України й українці, які вважають, що "колись було краще". 

Опитування також показало, що якщо протягом останніх 10 років все менше українців сумують через розпад СРСР, то в Росії число таких громадян навпаки зростає. 

Крім цього, 27% українців підтримують повернення до планової економіки. Дві третини виступають за вільний ринок. Характерно, що останнє підтримують здебільшого ті люди, які є більш забезпеченими. 

Також українці оцінили вплив СРСР на розвиток України: 52% оцінили як нейтральний, 23% - як негативний, 18% - позитивний. Тут варто зазначити, що і позитивно і негативно цей вплив оцінили представники старшого покоління, тоді як молодь ставиться до цього нейтрально.

Опитування також показали, що, на думку українців, наразі найкраще розвинені такі речі, як свобода слова (77%) та умови для самореалізації (64%). 

Серед респондентів 43% вважають, що за СРСР жилося краще — це здебільшого старші люди. А от молодь переконана в іншому. 

У Радянському союзі кращими були освіта та рівень медицини, про що свідчать оцінки респондентів. Проте й тут думки старшого та молодшого поколінь різняться.

Опитування проводилось з 20 липня до 9 серпня серед 20 тисяч респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження не більше 4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі