Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про те, що президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Пітер Маурер зробить всі доступні зусилля для доступу та допомоги українським військовим морякам, які влаштувалися в російських полон після того, як в неділю кораблі ФСБ атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя.
"Зранку переговорив з Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Пітером Маурером. МКЧХ уживатимуть усіх наявних заходів для доступу до наших моряків і надання їм необхідної медичної допомоги", - написав Він у Twitter.
Зранку переговорив з Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Пітером Маурером. @ICRC уживатимуть усіх наявних заходів для доступу до наших моряків і надання їм необхідної медичної допомоги.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) November 27, 2018
Сьогодні, 27 листопада, в окупованому Сімферополі відбудеться суд над українськими моряками, які були затримані 25 листопада прикордонної служби Росії в акваторії Чорного моря.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.
Разом з тим, на экстенном засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.
Увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. За проект закону про введення воєнного стану з 28 листопада проголосували 276 народних депутатів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.