У результаті сутичок мітингувальників і правоохоронців, які відбулися біля Верховної Ради, поліція відкрила кримінальне провадження, повідомив начальник Нацполіції Києва Андрій Крищенко. Він також прокоментував інформацію про те, що під час зіткнень нібито загинула одна людина.
"Розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345, опір співробітникові поліції, проводиться розслідування (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу Кримінального кодексу України)", - повідомив Крищенко.
Він також зазначив, що в результаті зіткнень постраждали 17 правоохоронців. Крім того, за словами Крищенка, до лікарень звернулися двоє цивільних осіб. Поліція поспілкується з ними, щоб з'ясувати, як вони отримали тілесні ушкодження. Крищенко додав, що на даний момент правоохоронці працюють з 26 затриманими мітингувальниками, вивчають відеодокази, щоб юридично кваліфікувати їхні дії.
Голова київської поліції також повідомив про встановлення особистості людини, яка за попередньою інформацією померла від гострого коронарного синдрому в декількох кварталах від місця проведення акцій протесту.
"Хочу сказати, що особистість цієї людини встановлена, це громадянин 1979 року народження. ... Завтра буде розтин, і буде встановлена остаточна причина смерті, а також обставини, які цьому передували", - заявив Крищенко.
Про смерть людини вдень повідомила поліція Києва на сторінці в Facebook.
Сьогодні у центрі Києва відбуваються чотири акції протесту, учасники однієї з них вимагають не допустити прийняття у другому читанні законопроекту про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Мітинг організували низка політсил, зокрема, "Свобода", "Батьківщина", "Аграрна партія" і "Національний корпус". За даними поліції, в акціях беруть участь 1,5-2 тисячі осіб.
Повідомлялося також про те, що під час зіткнень біля Ради хтось у натовпі використовував сльозогінний газ, а двоє правоохоронців потрапили в лікарню.
Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що в майбутньому спростить продаж землі.
За даними соціологічних досліджень, більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли. Водночас згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.
Президент Володимир Зеленський заявляв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. А іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо за це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.
Детальніше про те, яким буде новий ринок землі, читайте у статті В'ячеслава Ільченка "Земельний рубікон перейдено" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".