Посол розповів, що в Чехія видає дозволи на роботу не в таких масштабах, як Польща. Однак чимало українських громадян, які легко отримують дозволи на роботу в Польщі, потім опиняються в Чехії, хоча працювати в цій країні з польськими дозволами – незаконно.
"Йдеться переважно про так звану м'яку депортацію. Тобто їх не хапають і вивозять, а просто ставлять у паспорт штамп, на підставі якого вони мають до певного числа залишити територію Чехії", - зазначив Перебийніс, уточнивши, що депортованим також забороняють в'їзд до ЄС від одного до трьох років.
Він додав, що при цьому чеський уряд декларує бажання активніше залучати робочу силу з України. Водночас процедура працевлаштування українців є надзвичайно складною і триває в деяких випадках 5-6 місяців.
"Через це уряд критикують ті чеські підприємці, які зацікавлені отримати робочу силу з України, вони закликають спростити цю систему. У відповідь на це чеський уряд ініціював спеціальні проекти, якими передбачено збільшення кількості дозволів на роботу саме для громадян України з 3,5 тисяч до 7 тисяч на рік", - розповів він.
Нагадаємо, з 2018 року в Польщі змінилися правила працевлаштування іноземців. Безкоштовну декларацію про намір працевлаштувати іноземця замінили платним дозволом на сезонні роботи.