Через пандемію 21% українців перейшли на дистанційний формат роботи — соцопитування

Поділитися
Через пандемію 21% українців перейшли на дистанційний формат роботи — соцопитування © SecurityLab
При цьому у 54% представників економічно активного населення зарплата в період карантину не змінилася.

Під час пандемії коронавірусу більше половини (53%) економічно активних українців не зазнали яких-небудь змін у форматі роботи і в наразі, як і раніше, працюють в оффлайн-режимі. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Також наголошується, що 13,7% економічно активних українців повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з повним збереженням заробітної плати, 6,9% - повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з частковим збереженням заробітної плати. При цьому 6% опитаних пішли в частково оплачувану відпустку, а 1.9% - пішли в повністю оплачувану тривалу відпустку.

Згідно з дослідженням, 8,9% економічно активних громадян України пішли в неоплачувану відпустку, 3,8% - від пандемії втратили роботу.

54% представників економічно активного населення відзначили, що їх зарплата в період карантину не змінилася. При цьому 37% заявили, що їх заробітна плата зменшилася, а 3% - що виросла.

Відзначимо, що зменшення зарплати найчастіше спостерігається серед працівників приватного сектора (40%). Відзначають, що вона не змінилася - відповідно 52% працівників приватного сектора і 67% державного, що вона виросла - відповідно 3% і 4%.

Працювати дистанційно хотіли б 14% представників економічно активного населення. При цьому негативно до дистанційної роботи поставилися 73% економічно активних респондентів, ще 12% не визначилися.

Ставлення до дистанційної роботи статистично значимо не відрізняється серед працівників державного сектора (відповідно 14% і 76%) і приватного сектора (відповідно 15% і 74%), так само як і серед тих, хто працює на постійній основі (відповідно 14% і 75 %) і тих, хто працює на тимчасовій основі (відповідно 12,5% і 76,5%).

Дослідження проводилося методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання 2017 респондентів у віці від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі