Кораблі Чорноморського флоту РФ мають вкрай обмежені протиповітряні засоби. Це особливо стало відчутно після втрати крейсера «Москва». Тож командування флоту намагається розв’язати цю проблему шляхом встановлення на кораблях сухопутних зенітних сухопутних ракетних комплексів. Фото російського патрульного корабля зі встановленим на ньому ЗРК «Тор», зроблене у бухті окупованого Севастополя, на своїй Facebook-сторінці 7 червня опублікував одеський журналіст і блогер Олександр Коваленко.
«Ну що називається дожились... Корабель російської чорноморської флотилії проєкту 22160 розмістив на посадковому вертолітному майданчику ЗРК «Тор» для захисту від атак з повітря. Очевидно, в чорноморській операційній зоні в окупантів з ППО все зовсім погано», – написав Олександр Коваленко.
Як пояснює видання Defence Express, що спеціалізується на війні і військовій техніці, штатним засобом протиповітряної оборони у патрульного корабля проєкту 22160 є ЗРК «Гибка». Це невеликий за розміром та можливостями комплексом з ракетами від ПЗРК «Верба» або «Ігла», тобто він не може збивати цілі, які летять вище за 3,5 км.
Тобто, якщо для цього корабля не виділено прикриття з повітря, то уразити його можливо навіть з безпілотника Bayraktar, а тим паче протикорабельними ракетами.
Морські зенітні ракетні комплекси відрізняються від сухопутних стійкістю до агресивного морського середовища, вологості та солоності, можливістю працювати навіть попри морські хвилі. Саме тому встановлення ЗРК «Тор» є свого роду відчайдушним кроком, покликаним хоч якось захиститися від загроз з повітря. Це є свідченням того, що у Чорноморського флоту РФ справді слабка ППО, особливо після затоплення крейсера «Москва», який створював таку собі захисну парасольку для інших російських суден у Чорному морі.
Нагадаємо, з 12 великих десантних кораблів РФ, які зараз знаходяться у Чорному морі, більше третини виведені з ладу.