Станом на ранок суботи 60% потужностей державних ТЕС компанії "Центренерго" не працюють.
Причина зупинки у нестачі вугілля, свідчать дані на сайті "Укренерго".
Через відсутність вугілля не працює 14 енергоблоків, 6 блоків перебувають на різних стадіях ремонту обладнання.
Навантаження здійснюють лише 3 блоки з 23 державних ТЕС, що становить 10% їхньої потужності. На кожній із 3 державних ТЕС працює по 1 енергоблоку.
На приватних ТЕС через відсутність вугілля не працюють лише 4 енергоблоки, половина з яких на Луганській ТЕС, яка переведена на економний режим через блокаду постачання вугілля з боку Росії (єдиний маршрут постачання вугілля на цю ТЕС проходить територією РФ).
На початку листопада "Укренерго" визнала за неможливе балансування енергосистеми України без допомоги з Білорусі після того, як 2 листопада запросила з Білорусі аварійну допомогу.
Раніше повідомлялося, що Кількість аварійних станів на енергоблоках виробників електричної енергії в Україні за рік збільшилася майже вдвічі: за перші 10 місяців 2020 року було 194 відмови, а 2021 року цей показник становив уже 472, повідомляє Держенергонагляд.
Також компанія ДТЕК Ріната Ахметова опублікувала графік проведення ремонтних робіт у передмісті Києва. Список населених пунктів, де будуть відключення електрики, розміщено на сайті компанії.
Про те, як відсутність енергетичної політики загнала країну в глухий кут блекауту, читайте у статті Оксани Мороз "Жахлива перспектива зупинки вугільних ТЕЦ і ТЕС".
На 1 листопада запаси вугілля в Україні становили близько 630 тисяч тонн, а на 8 листопада — 479 тисяч Очевидна Динаміка. Звичайна місячна потреба України-1,5-2 млн тонн. Нам необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля для проходження зими. Таким чином, українців чекає холодна, темна і довга зима. Детальніше про це в статті Юлії Самаєвої "Блекаут влади".