Микола Чаус просить Окружний адміністративний суд Києва визнати незаконним та скасувати наказ Дніпровського райсуду Києва про відрахування його зі штату суддів.
Про це повідомляє пресслужба суду.
"В ОАСК надійшло два позови від Миколи Чуаса. Позивач, зокрема, просить суд визнати незаконним та скасувати наказ Дніпровського районного суду Києва "Про відрахування зі штату суддів судді Чауса Миколи Олексійовича", - йдеться у повідомленні.
В іншому своєму позові Чаус просить визнати протиправними дії Дніпровського районного суду міста Києва у вигляді подання до Вищої ради правосуддя поводження з дисциплінарною скаргою щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Суд планує розв'язувати питання про відкриття провадження за цими адміністративними позовами.
У серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса на одержанні хабара у розмірі $150 тисяч.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді, але він втік з України та переховувався у Молдові.
У жовтні 2017 року Чауса було усунуто від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя (ВСП), а в листопаді ВСП звільнило його з посади судді.
У лютому 2017 року Чауса затримали у Молдові, а у квітні 2021 року, не чекаючи рішення суду та законної екстрадиції, екссуддю вивезли до України. На втечу Чауса та його повернення на батьківщину можуть бути причетні українські спецслужби, офіційний Київ це заперечує.
За даними журналіста Юрія Бутусова, після повернення суддю тривалий час тримали на базі Головного управління розвідки Міноборони. 30 липня Микола Чаус з'явився у селі Мазурівка Вінницької області. Звідти до Києва його вивезли співробітники СБУ, детективи НАБУ відбити суддю не змогли.
Про місцеперебування колишнього судді спецслужби повідомили детективів листом. 3 серпня Чауса було затримано у столичній клініці "Феофанія", 4 серпня Вищий антикорупційний суд відправив його під цілодобовий домашній арешт.
16 серпня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду Чауса під цілодобовим домашнім арештом.
15 листопада Національне антикорупційне бюро та САП направили до суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса.
7 грудня у ВАКС мало відбутися засідання у справі, проте слухання перенесли через нібито втрату Чаусом слуху.
Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його від кримінального переслідування та убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). Своєю чергою, у поверненні Чауса в Україну зацікавлене політичне керівництво, що діє, одержуване ідеєю "посадити попередника". Як втікач суддя об'єднав Петра Порошенка та Володимира Зеленського, читайте у статті Віктора Трепака "Про одного Чауса та двох президентів" у ZN.UA.