Частина українців мріє поїхати з рідної країни назавжди - Rzeczpospolita

Поділитися
Частина українців мріє поїхати з рідної країни назавжди - Rzeczpospolita Кожен третій українець думає над еміграцією через погіршення рівня життя. © e.kryzhanivsky / Depositphotos
Видання пише, що Україну покидають не лише робітники, а й високо кваліфіковані кадри.

Опитування київського центру досліджень "Рейтинг" показало, що 35% українців хотіли б поїхати з України назавжди. Таким чином, кількість тих, хто розглядає можливість еміграції, зростає, адже в минулому року про бажання поїхати з країни говорили 30% опитаних.

Готовність покинути Батьківщину більшість пояснює погіршенням умов життя.

Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, що "революція, російська анексія Криму і війна в Донбасі, яка триває вже більше трьох років, зробили своє". Якщо в 2013 році зарплата в Україні в середньому дорівнювала 400 доларам, то сьогодні вона складає 260 доларів. В цей час, у сусідніх країнах пропонують вищі заробітки.

"В 2013 році люди моєї професії, тобто фінансові аналітики великих компаній, аналітики банків і фінансисти, могли розраховувати на зарплату в 3 тисячі доларів. А зараз буде добре, якщо знайдеш роботу за тисячу. Тому їдуть з країни не лише ті, хто найменше заробляють, а й також добре освічені спеціалісти", - сказав польському виданню київський економіст Олександр Охрименко.

За його словами, багато великих українських компаній переживають кризу. Rzeczpospolita пише, що проблеми спостерігаються у відомого виробника авіадвигунів "Мотор Січ". Недавно більшість акцій компанії були продані корпорації з Китаю, яка хотіла таємно вивести активи українського виробника закордон. В кінці вересня суд в Києві арештував акції китайської сторони. Співпраця з Китаєм повинна була замінити розірвані зв'язки з Росією. Польське видання зауважує, що багато українських компаній мали зв'язки з клієнтами в Росії. Тож тепер через війну їм доводиться тяжко. Серед фірм, які переживають проблеми, Rzeczpospolita також називає український "Південмаш", який роками співпрацювала з російським "Роскосмосом".

Раніше повідомлялося, що друге громадянство хотіли б мати35% українців. Найчастіше таке бажання висловлювали на Півдні (41%), молодь (51%), люди які працюють (40%) і забезпечені (50%).

Серед країн, громадянство яких хотіли б мати, респонденти, які його хочуть мати, вибирали країни ЄС (42%). 18% хотіли б мати громадянство США, 15% - Канади, 12% - Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі