ЧАЕС потрапила до десятки найбільш екологічно неблагополучних місць планети

Поділитися
Зона ЧАЕС потрапила до 10-ки найбільш екологічно неблагополучних місць світу
До списку найбільш екологічно неблагополучних місць у світі потрапили басейн аргентинської річки Ріачуело, округ Хазарібагх на півночі Бангладеш, територія острова Калімантан, а також два російських міста - Дзержинськ і Норильськ.

Чорнобильська зона відчуження, де понад 20 років тому стався вибух на одному з енергоблоків АЕС, увійшла до екологічного антирейтингу неблагополучних місць у світі. Про це йдеться у доповіді, підготовленій швейцарським відділенням організації "Зелений хрест" і американським Блексмітівським інститутом.

Згідно з доповіддю, неконтрольовані каналізаційні та промислові скиди у річку Ріачуело, що протікає через столицю Аргентини місто Буенос-Айрес, стали причиною накопичення в її водах агресивних органічних сполук, зокрема, толуолу. Його токсична дія призводить до порушення роботи центральної нервової системи і кровотворних органів.

В окрузі Хазарібагх на півночі Бангладеш, як відзначають вчені, йде активний видобуток корисних копалин, наприклад, хрому і вугілля, тут також відбувається спалювання природного палива для потреб електроенергетики. До списку найбільш екологічно неблагополучних місць планети потрапив також район Агбогблоші, що є агломераціюєю столиці Гани, де розташовано одне з найбільших у світі звалищ.

До списку потрапили акваторія річки Чітарум і територія острова Калімантан в Індонезії. В обох випадках зафіксовано зараження сполуками важких металів та пестицидами. Дії викрадачів нафти, які регулярно приводять до прориву магістралей нафтопроводів в дельті річки Нігер, також "записали" даний район до екологічного антирейтингу.

Два міста Росії також визнано екологічно неблагополучними. Мова йде про Дзержинськ, де розташовано кілька підприємств хімічної промисловості, і про відоммй своїми металургійними комбінатами Норильськ. !zn

Читайте також:

Чорнобильську зону почнуть заселяти через 20 років

Половина Чорнобильської зони відчуження залишиться закритою назавжди

Більше половини українців відчувають наслідки Чорнобильської катастрофи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі