Бюрократія стримує українські війська в Донбасі – The Independent

Поділитися
Бюрократія стримує українські війська в Донбасі – The Independent Українські солдати довго чекають на дозвіл стріляти, коли їх атакують терористи. Ілюстрація
Солдатам доводиться чекати годинами, щоб отримати дозвіл на відкриття вогню.

Коли частини Збройних сил України опиняються під обстрілом ворога, їм доводиться довго просити дозволу у начальства, яке сидить далеко від місця бойових дій.

Українські солдати жаліються, що структура командування неефективна і бюрократія стала серйозною проблемою, через яку часом не вдається своєчасно відповісти на атаку.

Про це на сторінках The Independent пише Джек Лош.

"Чекати доводиться надто довго. Годину, а може і більше. Це неефективно. Так у війні не перемогти", - сказав британському журналісту український солдат.

Піхотинець на ім'я Богдан розповів, що кілька днів тому проросійські терористи обстріляли його загін з "Градів" і гранатометів.

"Ворог відкрив вогонь, а в нас немає дозволу відповісти. Це велика проблема. Вони вбивають наших солдатів, а ми можемо лише стояти і дивитися. Ми легка здобич", - каже український військовий.

Україна намагається продемонструвати світовій спільноті, що, на відміну від Росії, вона виконує мінські угоди і дотримується хиткого перемир'я. Але солдати на передовій не вірять, що мінські угоди все ще існують. Це підтверджують бойові дії під Горлівкою і Старогнатівкою.

"Рішення ухвалюються на два чи три рівня вище, ніж в британські армії", - пояснив київський експерт Олексій Мельник, додаючи, що інколи військовому командуванню доводиться брати дозвіл в цивільного уряду, перш ніж відкрити вогонь у відповідь.

В цей же час, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко запевняє, що дозвіл на постріл у відповідь непотрібно брати аж у Києві. За його словами, командири можуть завдавати артилерійських ударів, повідомивши про них спостерігачам ОБСЄ. В цей же час, нещодавно прозвучали нові заклики до припинення вогню. І видання The Guardian пише, що нове перемир'я в Донбасі може спрацювати.

Та разом з тим, в інтересах Заходу змусити Путіна вивести війська з Донбасу і повернути легітимність міжнародної угоди, яка гарантує непорушність кордонів у Європі. Але щоб цього добитися, замало лише встановлювати нові дати перемир'я.

Раніше спостерігачі ОБСЄ зазначили зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що поточна ескалація насильства на сході України викликає тривогу і суперечить духу Мінських угод.

У зв'язку з ескалацією обстановки в зоні АТО Євросоюз закликав тристоронню контактну групуактивізувати переговори по врегулюванню ситуації в Донбасі. В ЄС зазначили, що бої під Старогнатівкою порушили Мінські домовленості, також як і останні акції, спрямовані проти спостерігачів ОБСЄ (включаючи обстріл моніторингової місії, підпал автомобілів).

Нагадаємо, в ОБСЄ повідомили про обстріл спостерігачів в Донбасі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі