Українські солдати жаліються, що структура командування неефективна і бюрократія стала серйозною проблемою, через яку часом не вдається своєчасно відповісти на атаку.
Про це на сторінках The Independent пише Джек Лош.
"Чекати доводиться надто довго. Годину, а може і більше. Це неефективно. Так у війні не перемогти", - сказав британському журналісту український солдат.
Піхотинець на ім'я Богдан розповів, що кілька днів тому проросійські терористи обстріляли його загін з "Градів" і гранатометів.
"Ворог відкрив вогонь, а в нас немає дозволу відповісти. Це велика проблема. Вони вбивають наших солдатів, а ми можемо лише стояти і дивитися. Ми легка здобич", - каже український військовий.
Україна намагається продемонструвати світовій спільноті, що, на відміну від Росії, вона виконує мінські угоди і дотримується хиткого перемир'я. Але солдати на передовій не вірять, що мінські угоди все ще існують. Це підтверджують бойові дії під Горлівкою і Старогнатівкою.
"Рішення ухвалюються на два чи три рівня вище, ніж в британські армії", - пояснив київський експерт Олексій Мельник, додаючи, що інколи військовому командуванню доводиться брати дозвіл в цивільного уряду, перш ніж відкрити вогонь у відповідь.
В цей же час, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко запевняє, що дозвіл на постріл у відповідь непотрібно брати аж у Києві. За його словами, командири можуть завдавати артилерійських ударів, повідомивши про них спостерігачам ОБСЄ. В цей же час, нещодавно прозвучали нові заклики до припинення вогню. І видання The Guardian пише, що нове перемир'я в Донбасі може спрацювати.
Та разом з тим, в інтересах Заходу змусити Путіна вивести війська з Донбасу і повернути легітимність міжнародної угоди, яка гарантує непорушність кордонів у Європі. Але щоб цього добитися, замало лише встановлювати нові дати перемир'я.
Раніше спостерігачі ОБСЄ зазначили зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що поточна ескалація насильства на сході України викликає тривогу і суперечить духу Мінських угод.
У зв'язку з ескалацією обстановки в зоні АТО Євросоюз закликав тристоронню контактну групуактивізувати переговори по врегулюванню ситуації в Донбасі. В ЄС зазначили, що бої під Старогнатівкою порушили Мінські домовленості, також як і останні акції, спрямовані проти спостерігачів ОБСЄ (включаючи обстріл моніторингової місії, підпал автомобілів).
Нагадаємо, в ОБСЄ повідомили про обстріл спостерігачів в Донбасі.