Ситуація зайшла в глухий кут у військовому і політичному полі, тож Путін можливо почне шукати з нього вихід.

Однак є і зміни в динаміці війни на Сході України, яка триває вже 16 місяців, які свідчать про те, що цього разу перемир'я може спрацювати. Про це йдеться в редакційній статті The Guardian.
Видання нагадує, що перемир'я повинно стати новою спробою врятувати мінські угоди, виконання яких на межі краху. Разом з тим, Володимир Путін звинуватив Київ у порушенні домовленостей, а українська сторона – Росія і проросійських терористів, які не відвели важке озброєння і продовжують обстрілювати міста на лінії фронту.
Мінські угоди також підпадають під перегляд міжнародною спільнотою, оскільки кінець року наближається. А це значить, що Заходу треба буде визначитися, чи продовжувати санкції проти Росії, яка далі перекидає зброю проросійським терористам, відправляє на війну проти українців солдат і відмовляється повертати Києву контроль на українським кордонами.
Разом з тим, нещодавні заяви Путіна можуть свідчити про те, що він шукає виходу з ситуації, яка зайшла у глухий кут в політичному і військовому плані.
"Економіка Росії страждає від низьких цін на нафту, а санкції завдають їй болю", - йдеться в статті.
Путін підняв ставки, коли після анексії Криму розв'язав ще й війну в Донбасі. Проросійські терористи продемонстрували свою слабкість і нездатність захопити територію і утримувати її тривалий час під контролем. Тому останнім часом в Москві рідше згадують "Новоросію", яка повинна була охопити майже половину України.
Видання зауважує, що Захід продовжує підтримувати Київ, а списання 20% боргів від приватних кредиторів полегшує навантаження на виснажену українську економіку. Та разом з тим, в інтересах Заходу змусити Путіна вивести війська з Донбасу і повернути легітимність міжнародної угоди, яка гарантує непорушність кордонів у Європі. Але щоб цього добитися, замало лише встановлювати нові дати перемир'я.
"Важливо продемонструвати також готовність вести переговори з Путіним і готовність рішуче продовжити, а можливо і посилити санкції до тип пір, доки російські війська нарешті не залишать українську територію", - пише видання.
Раніше спостерігачі ОБСЄ зазначили зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що поточна ескалація насильства на сході України викликає тривогу і суперечить духу Мінських угод.
У зв'язку з ескалацією обстановки в зоні АТО Євросоюз закликав тристоронню контактну групуактивізувати переговори по врегулюванню ситуації в Донбасі. В ЄС зазначили, що бої під Старогнатівкою порушили Мінські домовленості, також як і останні акції, спрямовані проти спостерігачів ОБСЄ (включаючи обстріл моніторингової місії, підпал автомобілів).
Нагадаємо, в ОБСЄ повідомили про обстріл спостерігачів в Донбасі.
Раніше в штабі АТО повідомили, що в ніч на 10 серпня бойовики атакували на Маріупольському напрямку, однак українські військові відбили атаку і звільнили один з населених пунктів(Новоласпу) з ключовими висотами. Разом з тим, після цього в "Правому секторі" повідомили про контратаку бойовиків, в результаті якої не менше чотирьох представників "Правого сектора" загинуло. Журналіст Олександр Рудоманов написав, що українські сили вже залишили раніше зайняті позиції, щоб не порушувати Мінські угоди.
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку