Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі особи можуть отримати бронь від мобілізації.
Юрист Андрій Топчій на порталі b2bconsult розповів, чи може особа з оперативного резерву отримати бронювання.
Він зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 25 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються кабміном.
Топчій пояснив, що занесення особи до оперативного резерву не є підставою для бронювання чи надання відстрочки від мобілізації.
«Навпаки, за логікою законодавця, такі особи підлягають мобілізації в першу чергу (т.з. «мобілізація резервістів»), оскільки мають вищий рівень боєготовності. Тому, перебування в оперативному резерві не є підставою для бронювання від мобілізації», – резюмував експерт.
Новий законопроєкт передбачає запровадження змін щодо правил мобілізації студентів, аспірантів та докторантів. Нагадаємо, хто може втратити відстрочку від призову.