"В армії вони не дають майже нічого, забезпечення погане, а витік військових таємниць ще гірший, ніж в МВС. В нас генерали сидять в тилу. Вони ніколи навіть не стріляли", - розповів The Guardian про мотиви свого рішення Кузьо.
За словами добровольця, українській армії потрібно більше інструкторів з США і Великобританії. Видання нагадує, що кілька тижнів тому прем'єр Девід Кемерон оголосив про відправку британських військових в Україну для проведення тренувань серед особового складу Збройних сил України. Нині вони вже прибули на українську територію і почали роботу.
Прес-секретар Міністерства оборони Олександр Мотузяник не уточнює, скільки інструкторів прибуло з Великобританії, однак розповів, що вони будуть проводити навчання впродовж двох місяців. BBC вдалося встановити, що британських військових 35 і вони тренують українських солдатів на полігоні в Миколаєві. У продовж найближчих тижнів в Україну повинна прибути ще група інструкторів.
Оголошення Кемерона на фронті сприйняли неоднозначно. З одного боку поради британських військових – це добре, але українські солдати чекали їх разом зі зброєю. Навчання навряд чи змінять баланс сил на війні на корить України. Експерти ж кажуть, що проведення тренувань – це допомога у довгостроковій перспективі, якщо навчити і забезпечити всім необхідним нових солдатів.
В цей же час, із забезпеченням в Україні досі є проблеми. Головний спеціаліст інформаційної служби НАТО в Києві Олександр Лапко розповів, що його родина витратила 2,4 тисячі доларів на те, щоб купити уніформу, взуття, приціл, бронежилет і шолом для його мобілізованого брата, який в армії отримав лише автомат Калашникова.
"Солдат британського спецназу, який пішов у відставку, щоб тренувати українських військових на фронті, розповів Sunday Times, що 6 з 10 випадків поранень в армії України пов'язана з відкриттям вогню по своїх або неналежним поводженням зі зброєю. А командування, за його словами, наскільки некомпетентне, що ставить під загрозу життя солдатів", - йдеться в статті.
"Все, що я бачив, суперечить тому, що чого мене вчили у британській армії", - розповів доброволець з позивним "Сафран".
Тепер, після 10 місяців війни, ці проблеми досі лишилися. На думку британця, тренери із США і Великобританії теж одразу ж помітять їх. Український експерт Олексій Мельник з "Центру Разумкова" зауважує, що Лондон прислав занадто мало інструкторів. Тож їм краще навчити певну групу українських солдатів, які вже будуть тренувати інших.
"Таким чином результат пошириться", - пояснив він.
За його словами, українська армія за 10 місяців війни здобула важливий досвід, але "говорити про реальне покращення не доводиться". Мельник сподівається, що британські інструктори допоможуть підготувати офіцерів нижчої ланки, які працюють з солдатами на передовій.
"Британська армія славиться своїми польовими офіцерами. Тож тут британці можуть допомогти, як ніхто інший", - вважає український експерт.
В цей же час, Gazeta Wyborcza вчора писала, що української армії вистачить, щоб вистояти проти Росії. Разом із силами МВС і добровольчими батальйонами війська України налічують 360-380 тисяч. При цьому резерв повинен налічувати ще близько 100 тисяч. В цей же час, американська розвідувально-аналітична агенція Stratfor дійшла висновку, що у Росії не вистачить армії, щоб захопити всю Східну Україну. Тому що на придушення партизанських рухів в Україні їй знадобиться більше 200 тисяч солдатів.