Зокрема Україна посідає третє місце серед країн Європи за кількістю заявок на отримання британської візи. Більше українців британські візи оформлюють лише громадяни Росії та Туреччини. При цьому 85% українських заявок – це "візи відвідувачів" і транзитні, які не дають дозволу на працевлаштування, постійне проживання чи навчання, однак у 13% випадків Британія відмовлялася видати візу українцям. Якщо говорити про абсолютні цифри, то відмову минулого року отримали 5,5 тисяч громадян України.
Британське посольство у свою чергу заявило, що вважає цей показник позитивом – адже у 2015-16 роках він був вищим. Зокрема у другому і четвертому кварталах 2015 року українці отримували понад 20% відмов.
Натомість громадянам Росії, Туреччини, Сербії та Білорусі, які також входять до топ-5 країн Європи за кількістю виданих британських віз, відмовляють значно рідше: росіянам у 2017 році відмовили у 2,5% випадків, сербам – у 4%, білорусам – у 5%, а туркам – у 9%.
Нагадаємо, що за даними Державної прикордонної служби України за рік роботи безвізового режиму у повній мірі його можливостями скористалися 555 тисяч громадян України.
Детальніше про огляд тактичних кроків, які можна вже зараз зробити Україні на шляху до Шенгену, читайте в матеріалі, Ірини Сушко та Павла Кравчука для ZN.UA "Шенгенська амбіція України: перехід від слів до справ".