""ДНР" готова до розведення сил на узгоджених під час переговорів нових ділянках у разі виконання Києвом усіх умов щодо підготовки та контролю процесу", - заявив "представник" бойовиків у Спільному центрі з контролю і координації припинення вогню (СЦКК) Руслан Якубов.
Серед ключових вимог окупантів – дзеркальність процесу та повне припинення вогню. Зазначимо, через відмову бойовиків виконувати власні вимоги розведення військ зривалося в 2016 році й опинилося під загрозою в 2019-м.
"Ми готові виконати розведення сил і засобів на будь-яких узгоджених контактною групою ділянках розведення у випадку, якщо сторони дійдуть консенсусу щодо доповнення до рамкового рішення, повної взаємності, дзеркальності та дотримання всеосяжного режиму припинення вогню з української сторони", - цитують Якубова "РИА Новости".
На зустрічі нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція) у Парижі 9 грудня домовилися щодо трьох нових ділянок розведення в Донбасі до березня наступного року, при цьому російська сторона вимагала розведення по всій лінії розмежування.
"Ці три ділянки повинні стати гуманітарними зонами, які дадуть можливість облаштувати переходи та переїзди і поліпшити життя людей в зоні розмежування", - пояснив міністр оборони України Андрій Загороднюк.
Нові ділянки розведення обговорюватимуться на засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську 18 грудня.
Нагадаємо, упродовж червня-листопада на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).
Розведення військ в Донбасі й імплементація в українське законодавство "формули Штайнмаєра" були умовами Кремля для нової зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів країн-учасниць. Однак гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія.
Відведення ЗСУ почалося попри відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.
Докладніше про розведення в Донбасі та прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".