У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині окупанти відкривали вогонь сім разів. По захисниках Мар'їнки (двічі) гатили з гранатометів різних систем, Павлополя – зі станкових та ручних протитанкових гранатометів. В обох випадках застосовували для обстрілів ще й стрілецьку зброю.
На підступах до Красногорівки відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів, Талаківки (двічі) та Невельского - з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї у першому випадку.
У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині бойовики обстріляли українські укріплення 14 разів. Позиції ЗСУ поблизу Новолуганського п'ять разів накривали вогнем з 82-мм мінометів, гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів, Новгородського – з мінометів цього ж калібру, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Оборонців Зайцевого окупанти обстрілювали з мінометів калібрів 120 і 82 мм та великокаліберних кулеметів, Луганського – двічі з 82-мм мінометів, ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. Українські позиції у районі Хутора Вільного опинялися під ворожим вогнем з підствольних гранатометів, Світлодарська – під вогнем зі стрілецької зброї.
Тричі бойовики обстрілювали Золоте поза межами та у межах ділянки розведення військ. По Злотому (поза ділянкою) двічі відкривали вогонь зі стрілецької зброї та автоматичних гранатометів, по Золотого-4 (у межах ділянки) – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Від початку доби 27 жовтня бандформування тричі порушили режим припинення вогню, обстрілявши Новолуганське з мінометів калібру 82 мм і стрілецької зброї, Світлодарськ – зі стрілецької зброї і станкових та ручних протитанкових гранатометів, а Луганське з кулеметів великого калібру.
Раніше голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що погоджене 1жовтня у Мінську розведення сил у Донбасі не почнеться без додержання режиму "тиші". Щоб процес розпочався, необхідно, аби режим припинення вогню зберігався упродовж семи днів, однак бойовики щоденно обстрілюють ділянки розведення у районі Петрівського та Золотого.
У Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ від лінії розмежування в Донбасі.
Жителям "сірої зони"президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку після відведення українських військових на позиції 2016 року. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за безпеку мирних мешканців населених пунктів, що залишаться у "сірій зоні", на поліцію і Національну гвардію.
Докладніше про реалізацію плану Зеленського щодо розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".