Влітку поточного року розведення відбулося на ділянці біля Станиці Луганської, але бойовики російсько-окупаційних військ досі не прибрали звідти власні вогневі точки, тривалий час на ділянці розведення залишались перевдягнені у цивільне терористи.
"Це не відступ, це – розведення... План розведення зараз створюється. Зараз Генштаб над цим працює. Звичайно, він буде представлений, він буде враховувати всі ризики. І, звичайно, щодо кожної з цих ділянок буде йти підготовка, пояснення, проробляння всіх технічних питань, логістичних, питань безпеки і так далі", - наголосив в інтерв'ю "Радіо Свобода" міністр оборони Андрій Загороднюк.
За словами очільника МОУ, розведення відбуватиметься не одночасно вздовж всієї лінії зіткнення, а точково, на окремих ділянках. І лише за умови дзеркальних заходів з боку російсько-окупаційних військ.
"Воно не буде розводитися одночасно всюди. Це буде ділянками. І буде нагляд за тим, щоб це робилося з обох боків. І це абсолютно критично… Звичайно ми будемо слідкувати за тим, щоб та сторона також це робила", - зазначив Загороднюк.
Крім цього, українські військові готуються до розведення, облаштовують та зміцнюють позиції.
"Це має бути зроблено технічно правильно, тому що є вже позиції, є вже ціла система укріплень, яка вибудувана. Ми говорили з військовими і з Генштабом, ніхто не буде робити цього без підготовки. Це, звичайно, буде пророблено правильно для того, щоб уникнути надмірних ризиків при розведенні", - додав міністр.
На його думку, військовослужбовці Об'єднаних сил ставляться до розведення як до "стратегії, яка є".
"Ті, з ким ми спілкувалися, ставляться до цього, як до стратегії, яка є. По-перше, це питання їхньої безпеки також. Тому що, якщо буде розведено, то розведено за правилами та відслідковано, то відстань збільшиться. Звичайно, це знизить багато ризиків", - наголосив Загороднюк.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що питання визначення чітких строків розведення сил і засобів біля Петровського та Золотого обговорюватиметься на майбутньому саміті "нормандського формату".
Переговори щодо розведення сил у Станиці Луганській неодноразово зривалися через постійні обстріли з боку бойовиків "ЛНР". 5 червня ТКГ погодила чергову спробу розведення з 10 червня, однак бойовики зірвали її обстрілом зі стрілецької зброї.
27 червня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила, що ЗСУ та бойовики випустили сигнальні ракети для позначення готовності обох сторін до розведення. Після цього команда СММ бачила, що військовослужбовці Збройних сил України і члени незаконних збройних формувань залишили свої крайні передові позиції і вийшли з ділянки розведення разом з озброєнням.
Своєю чергою російсько-окупаційні війська відвели свої підрозділи з ділянки розведення сил сторін бойових дій тільки 1 липня. До цього окупанти продовжували порушувати досягнуті домовленості і тримали гарнізон на блокпосту біля Станиці Луганської.