Бойовики "ЛНР" обіцяють почати відведення танків від лінії зіткнення в суботу, 3 жовтня, о 10.00.
"Народна міліція ЛНР почне завтра, 3 жовтня, відвід озброєнь в 10.00. Завтра будуть відводитися танки", - заявив так званий заступник начальника штабу "корпусу Народної міліції полковник ЛНР" Ігор Ященко, передає "Луганскинформцентр".
Повідомляється, що відведення озброєння пройде в два етапи – з 3 по 17 жовтня і з 18 жовтня по 10 листопада. При цьому, згідно з документом, техніка буде відведена на відстань 15 км від лінії зіткнення, при цьому ЛНР "відводить від лінії зіткнення, яка була на 19 вересня 2014 року, українська сторона відводить від лінії зіткнення, яка в даний час є"
У зв'язку з цим, "будуть ділянки, на яких зона безпеки буде більше 30 км", підкреслив Козлов.
1 жовтня ватажок бойовиків "ЛНР" Ігор Плотницький підписав угода про відведення озброєнькалібром менше 100 мм від лінії зіткнення в Донбасі
За кілька годин до цього документ підписали в "ДНР". Представник бойовиків "ДНР" в контактній групі Денис Пушилин заявив, що підписання угоди "означає припинення війни".
Напередодні Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід гармат калібром менше 100 мм з лінії зіткнення. Згідно йому, відведення озброєння в Донбасі буде відбуватися в два етапи: перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі встановилося нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.
У той же час, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.