"Місія ОБСЄ на російському кордоні продовжує працювати в складних і обмежених умовах, що виключають забезпечення комплексного моніторингу. Росія не допускає спостерігачів навіть до розмов із перехожими", - цитує Прокопчука прес-служба МЗС України на сторінці в Twitter.
На думку Прокопчука, регулярний потік через непідконтрольну Україні ділянку кордону російських військових і техніки підкреслює необхідність його всебічного контролю.
Своєю чергою представництво ЄС в ОБСЄ висловлює стурбованість регулярними відмовами окупантів у доступі Місії до прикордонних районів і приховуванням від міжнародного співтовариства ситуації на кордоні з Росією, пише "УНН".
"ЄС закликає до істотного розширення Місії на всіх прикордонних переходах на непідконтрольному російсько-українському державному кордоні та жалкує через протидію Росії цьому розширенню" – йдеться в повідомленні представництва ЄС на сторінці в Twitter.
Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік запропонував "Мирний план для України". Згідно з планом, ООН і ОБСЄ повинні діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, яка вже працює в Донецькій і Луганській областях.
План також передбачає введення тимчасової адміністрації ООН і створення "Агентства з відновлення Донбасу". Нову угоду, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".