"Йдеться про ті випадки (призупинення планових медичних заходів на період епідемії), які можуть бути відкладені без ризику для життя пацієнта. Не про ургентні ситуації", - пояснила Мовчан.
Для людей із хронічними захворюваннями, які передбачають регулярне підтримання здоров'я – наприклад, якісь медичні інтервенції або одержання ліків, - все залишається, як є.
Окремо очільниця Служби зазначила що робити тим пацієнтам із хронічними захворюваннями, які лікуються в лікарнях, що стали опорними для лікування COVID-19.
За її словами, для них розробляються так звані маршрути пацієнтів: потоки пацієнтів переорієнтують, пацієнтів – належним чином поінформують. З боку керівника області або безпосередньо мера обов'язково буде комунікація з пацієнтами щодо того, в яких лікарнях вони тепер зможуть отримати необхідні їм послуги.
"Думаю, це повинно відбуватися вже зараз. У наших поїздках по регіонах ми акцентували на цьому. Говорили про це і з міністром охорони здоров'я. Зараз у нас відбуваються регулярні зустрічі з профільними заступниками, на яких ми визначаємо список пріоритетів на найближчі три дні. Багато речей зараз будуть реалізовуватися в такому режимі", - додала вона.
Докладніше про старт другого етапу медреформи і готовність до нього України читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головою НСЗУ Оксаною Мовчан "У старту другого етапу реформи умови були більш жорсткими" у ZN.UA.