Бої за Київ та Маріуполь і окупація Півдня: українці назвали ключові моменти війни

Інфографіка
Поділитися
Бої за Київ та Маріуполь і окупація Півдня: українці назвали ключові моменти війни © Василь Артюшенко, ZN.UA
Для жителів кожного регіону є свої знакові події.

Понад третина українців вважають найвизначнішими подіями протистояння Росії в її загарбницькій війні в Україні оборону Києва та Київщини та швидку окупацію півдня країни. Водночас на третьому місці є боротьба за Маріуполь. Такі дані соціологічного дослідження опублікував Центр Разумкова.

Також понад чверть українців вважають важливим у цій війні знищення флагмана Чорноморського Флоту ВМС РФ ракетного крейсера «Москва» 14 квітня 2022-го року. Як зазначають аналітико соціологічної служби, більшого символізму цій події надавала, по-перше, співзвучність назви крейсера зі столицею держави-агресора, а по-друге, той факт, що Україна мала значно менш потужний надводний флот, ніж ЧФ РФ, тоді як Росія використовувала флот для створення ілюзії «імперської величі».

Серед подій понад чотирнадцяти місяців війни українці також вважають знаковими окупацію ЗАЕС, протести херсонців проти окупантів, постачання західного озброєння, масовані ракетні удари тощо.

Щодо регіональних відмінностей, то жителі певних регіонів схильні надавати більшої ваги тим подіям, які сталися власне у їхніх регіонах. Наприклад, оборона Києва вразила близько 50% респондентів центру, а швидка окупація півдня найбільше запам’яталася мешканцям південного регіону. У свою чергу контрнаступ ЗСУ на Харківщині став знаковою подією для мешканців сходу.

Говорячи про воєнні злочини, найбільше у пам’яті українців закарбувалися розстріли та катування окупантами мешканців Бучі. Також до трагічних сторінок належить і окупація Маріуполя, яка асоціюється із вбивство цивільних мешканців міста, що ховалися у Драмтеатрі, а також вбивство полонених військових, які захищали «Азовсталь», у таборі в Оленівці.

Опитування було проведене  соціологічною службою Центру Разумкова cпільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 23 по 30 березня 2023 року методом особистого інтерв'ю (face-to-face) в усіх регіонах України, за винятком Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, а у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях опитування проводилося на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі