Близько 750 навчальних закладів пошкоджені в Донбасі з 2014 року

Поділитися
Близько 750 навчальних закладів пошкоджені в Донбасі з 2014 року Фото: YouTube
Вплив конфлікту щодня відчувають понад 400 000 дітей.

10 вересня в Міністерстві освіти і науки заявили, що з 2014 року кількість пошкоджених навчальних закладів через агресію Росії на Сході України перевищило цифру 750.

"Україні важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти і можливість його купувати. Перш за все, це стосується військового конфлікту на Сході України. Тільки протягом першого півріччя 2020 року було зафіксовано 10 випадків пошкодження шкіл через військові дій, а з 2014 року кількість пошкоджених навчальних закладів перевищує 750. найближчим часом Україна повинна впроваджувати положення підписаної Декларації про безпеку шкіл, щоб кожен український учень мав можливість вчитися в безпечної освітньому середовищі", - цитує в.о. міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета сайт відомства.

Безпосередній вплив конфлікту щодня відчувають більше 400 000 дітей, які проживають і відвідують школи в 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування.

Саме в цій зоні зберігається загроза проведення обстрілів і фіксуються міни. Десятки шкіл розташовані безпосередньо поруч з військовими об'єктами.

За 2017-2019 роки відбулося не менше 59 нападів на навчальні заклади в зоні конфлікту.

Україна підписала Декларацію про безпеку шкіл 20 листопада 2019 року. Зокрема, документ містить зобов'язання попереджати напади на навчальні заклади та їх використання у військових цілях в період збройного конфлікту.

Якщо Україні не вдасться домовитися з Російською Федерацією про врегулювання ситуації на Донбасі, то українській владі доведеться вдатися до інших рішень, заявив секретар РНБО Олексій Данилов.

Він також зазначив, що зараз сценарій врегулювання ситуації на Донбасі розгортається по першому рішенню РНБО. Однак, відмовився розповідати, які ще варіанти розвитку подій на Донбасі були прийняті Радою нацбезпеки і оборони.

Про деякі нюанси, які розгорнулися навколо "мінського" балагану читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Жуйка миру".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі