Ближні печери Києво-Печерської лаври на межі руйнування. Священики просять владу допомогти

Поділитися
Ближні печери Києво-Печерської лаври на межі руйнування. Священики просять владу допомогти © Центр інформації УПЦ / Facebook
Аварійна ситуація загрожує людськими жертвами, якщо не вжити термінових заходів.

В лабіринтах Ближніх печер (корпус № 90), які є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, склалася аварійна ситуація, що виникла через зволоженість грунтів, і в разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер Києво-Печерської лаври, що може призвести до людських жертв. Про це інформує центр інформації УПЦ.

"Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований пам'ятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в зв'язку зі сформованою ситуацією в Лаврі священики просять Кабмін розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.

Ближні або Антонієві печери - комплекс підземних печер в Києво-Печерській Лаврі. Ширина печер - 1,5 метра, висота - 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метра.

Печери складаються з трьох вулиць, пов'язаних між собою переходами. Головна вулиця - Печерна, до якої примикає найдавніша в Ближніх печерах церква Введення Богородиці в Храм. Ще одне з найдавніших відгалужень в Ближніх печерах веде до так званої «загальної трапезної» печерських отців, де при преподобному Антонії братія збиралася на спільну трапезу. У печерах збереглася велика кількість житлових келій. Поховання преподобного Антонія розташоване в закритому завалом відгалуженні печер навпроти церкви в його честь, побудованої в кінці XVI - початку XVII століття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі