7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення. Це одне з 12 найважливіших свят для християн, воно є неперехідним і щорічно святкується в один і той же день.
Значення свята
Саме слово "Благовіщення" означає "добра", "блага" або "радісна звістка". Цього дня віруючі згадують про події, коли Діві Марії з'явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа – Спасителя світу.
Назву святу дали у VII столітті, на той час його називали «зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Сповіщення» тощо. Повна назва свята в православ'ї звучить так: "Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії".
Традиції святкування
Будь-яка робота цього дня вважалася гріхом.
Цього дня було прийнято відпускати на волю птахів, особливо голубів. Вважається, що вони донесуть звістки про добрі справи ангелам-охоронцям.
У свято не можна щось шити чи в'язати. Вважається, що життя людини є ниткою, керувати якою можуть лише ангели та Бог. У цей день можливість сплутати нитки дуже висока.
Цього дня не можна одягати новий одяг.
У свято не можна ходити у гості, його потрібно провести у сімейному колі. Якщо в дім постукає дівчина або жінка, вона може бути відьмою.
Прийнято було також заготовляти благовіщенську сіль. Кожен із членів сім'ї кидав щіпкою солі в спеціальний мішечок, після чого господиня її проколювала і берегла для особливих випадків. Вважається, що така сіль може вилікувати навіть безнадійно хворого. Якщо сіль не знадобилася протягом року, її необхідно спалити на вогнищі.
Молитва на Благовіщення
Богородице Діво, радуйся!
I я вітаю Тебе, Пренепорочна Діво, словами, якими поздоровив Тебе колись Архангел Гавриїл у Назареті. Ти повна всяких ласк, з Тобою Господь.
Всевишній підніс Тебе до найбільшої гідності в небі й на землі, бо вибрав Тебе на Матір Свого Сина. Ти одна з поміж жінок вибрана до такої гідності.
Тебе славлю, Тебе величаю, Тобі честь віддаю, Донько Предвічного Вітця, Мати Божого Сина, Обручнице Святого Духа.
Окрім такої гідності, Ти, Пресвята Діво, така покірна, що називаєш Себе Божою служницею.
Тож молю Тебе: навчи й мене тієї найбільшої чесноти — покори. Випроси мені ласки, щоб я міг(ла) лише тим величатися, що я Твій(оя) слуга. А коли буду Твоїм(єю) вірним(ою) слугою, тоді буду виконувати Божу волю в усьому і через те буду учасником(цею) Божої слави на небі. Цього від Тебе надіюся, про це Тебе сьогодні гаряче прошу. Амінь