Світле Христове Воскресіння вважається одним з найголовніших свят для вірян. Його відзначають щорічно, але дата свята може змінюватися, оскільки визначається за місячним календарем. Зазвичай, християни східного та західного обряду святкують Великдень у різний час, але іноді дати свята збігаються.
Якого числа буде Великдень у 2022 році
У 325 році Першим Вселенським собором був встановлений час святкування Великодня, однак після реформи календаря у XVI столітті християни західного та східного обряду почали відзначати його у різні дати. Свято може припадати на період з 4 квітня до 8 травня.
Цього року християни західного обряду святкували Світле Христове Воскресіння 17 квітня, а християни східного обряду будуть святкувати 24 квітня.
Відповідно відрізняються і дати Великого посту. Для християн західного обряду він тривав з 2 березня по 16 квітня. Християни східного обряду мають дотримуватися Великого посту з 7 березня по 23 квітня. Під час посту вірянам не можна вживати м'ясо та їжу тваринного походження.
Традиції святкування Великодня
Традиції святкування Світлого Христового Воскресіння дещо відрізняються у християн різних конфесій. Зокрема, для християн східного обряду паска є одним з найголовніших символів Великодня, а християни західного обряду можуть замінити її іншою солодкою випічкою.
Символом свята для християн західного обряду є Великодній кролик. Вважається, що він ховає у гніздо кольорові шоколадні яйця, які потім дають слухняним дітям.
Спільною великодньою традицією є розфарбовування яєць у різні кольори.