Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції свята

Поділитися
Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції свята © ТСН
В цей день заборонено працювати.

Кожного року християни східного обряду відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Раніше його відзначали 7 квітня. Але після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дата свята змінилася. Тепер його відзначають 25 березня.

Традиції святкування

У свято суворо заборонено працювати. Вважається, що будь-яка робота цього дня – гріх. Також в цей день не можна щось шити чи в'язати. У народі вірили, що життя людини – це нитка, керувати якою можуть лише ангели та Бог. Вважалося, що у свято можливість сплутати нитки дуже висока.

У свято було прийнято відпускати на волю птахів, особливо голубів. Вважалося, що вони можуть донести звістку про добрі справи людей їхнім ангелам-охоронцям.

Вважається, що у цей день не можна одягати новий одяг.

Також на Благовіщення не прийнято було ходити у гості, а краще провести день у сімейному колі. Якщо у двері постукає дівчина чи жінка, вона може виявитися відьмою.

В цей день прийнято було також заготовляти благовіщенську сіль. Кожен із членів сім'ї кидав щіпку солі в спеціальний мішечок, після чого господиня її прожарювала і берегла для особливих випадків. Вважалося, що така сіль може вилікувати навіть безнадійно хворого. Якщо сіль не знадобилася протягом року, її необхідно спалити на багатті.

Молитва на Благовіщення

Богородице Діво, радуйся!

I я вітаю Тебе, Пренепорочна Діво, словами, якими поздоровив Тебе колись Архангел Гавриїл у Назареті. Ти повна всяких ласк, з Тобою Господь.

Всевишній підніс Тебе до найбільшої гідності в небі й на землі, бо вибрав Тебе на Матір Свого Сина. Ти одна з поміж жінок вибрана до такої гідності.

Тебе славлю, Тебе величаю, Тобі честь віддаю, Донько Предвічного Вітця, Мати Божого Сина, Обручнице Святого Духа.

Окрім такої гідності, Ти, Пресвята Діво, така покірна, що називаєш Себе Божою служницею.

Тож молю Тебе: навчи й мене тієї найбільшої чесноти — покори. Випроси мені ласки, щоб я міг(ла) лише тим величатися, що я Твій(оя) слуга. А коли буду Твоїм(єю) вірним(ою) слугою, тоді буду виконувати Божу волю в усьому і через те буду учасником(цею) Божої слави на небі. Цього від Тебе надіюся, про це Тебе сьогодні гаряче прошу. Амінь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі