Український бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук був удостоєний медалі митрополита Андрея Шептицького напередодні, 18 листопада.
Як повідомляє прес-служба "Фонду Віктора Пінчука", Пінчук став другим лауреатом Медалі Шептицького. У 2013 році Єврейська конфедерація України нагородила ній Джеймса Костянтина Темертея, канадсько-українського бізнесмена, філантропа і засновника "Української єврейської зустрічі".
Ця нагорода є визнанням благодійної діяльності Пінчука, головним чином вона втілюється через однойменний фонд. Допомога спрямовується крім усього іншого, в підтримку єврейської культури в Україні, масштабні науково-дослідні проекти та виставки на тему Голокосту, а також документальні фільми, розкривають злочини геноциду єврейського народу. "В той же час цією медаллю відзначена робота Ялтинської європейської стратегії (YES), щорічний форум якої став впливовою платформою для сприяння європейській інтеграції України на основі міжетнічної та міжконфесійної толерантності", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Медаль Митрополита Андрея Шептицького щорічно присуджується Єврейської конфедерації України та канадської благодійної організації "українсько-єврейська зустріч" громадянам України, Ізраїлю або представників діаспор народів, які більше послужили справі українсько-єврейського примирення і співпраці між двома народами.
Митрополит Андрей Шептицький народився в 1865 році в сім'ї аристократів. Він був духовним лідером Української греко-католицької церкви з 1901 року до самої смерті в 1944 році. Під час Другої світової війни він допоміг врятувати більше 150 єврейських життів. Ризикуючи своїм життям, митрополит переховував євреїв у своїй резиденції і організував притулок в монастирях церкви для понад сотні єврейських дітей, жоден з яких не був виданий або загублений. Митрополит Шептицький протестував проти кривавої політики Німеччини стосовно євреїв, в особистих доповідях розповів Папи Пія ХІІ про масові вбивства, які відбувалися на території сьогоднішньої України, а в листопаді 1942 року поширив пастирський лист на тему "Не вбивай", закликаючи свою паству не брати участь в нацистські звірства.
протягом всього свого життя митрополит був відданий ідеї збереження української культурної спадщини.