Біля Київради почалися сутички "Беркута" з опозицією: застосовано сльозогінний газ

Фото Відео Доповнено
Поділитися
Біля мерії, де опозиціонери намагалися прорвати кордон міліції, застосували сльозогінний газ, щоб стримати мітингувальників. У відповідь на це активісти закидали правоохоронців димовими шашками і порвали деяким форму.

Депутати від опозиційних фракцій близько 10 хвилин намагалися потрапити до приміщення Київради, оточене щільним кільцем Беркута. З центрального входу до будівлі намагалися прорватися народні депутати від фракції "Батьківщина", зокрема Віталій Ярема, Микола Мартиненко, Олександр Бригинець. Микола Катеринчук безуспішно намагався перелізти через паркан.

Разом з тим, з лівого входу до приміщення Київради намагалися проникнути близько 10 депутатів, а також помічники депутатів від "Свободи". Біля будівлі Київради відбулася штовханина, при цьому депутати ображаються на журналістів, які намагаються зняти сутички.

Правоохоронці намагалися стримати натовп, який проривався до Київради. Люди кричать "Україна понад усе, міліція з народом, а "мусора" з уродом".

ТАКОЖ: В очікуванні штурму в Київраді зняли дверні ручки і відключили ліфти

Під час протистоянь опозиціонерів і правоохоронців на ґанку Київської міськради було застосовано сльозогінний газ. У кількох людей, що перебувають в епіцентрі подій, почали сльозитися очі, вони почали кричати про те, що міліція застосувала сльозогінний газ.

Це сталося після того, як ситуація на місці проведення мітингу загострилася. Опозиціонери почали переміщати частину металевої огорожі, маючи намір прорватися до мерії. Мітингувальники спробували усунути загородження, правоохоронці їм перешкоджають.

Кількох співробітників міліції їхні колеги вивели під руки з місця проведення акції. На місце проведення акції прибув лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

За станом на 9:50 люди знову почали штурм. У натовп полетіли кілька димових шашок, причому вони летіли у натовп, а звідти їх кидали назад у лави " Беркута".

Учасники акції намагалися прорватися до будівлі муніципалітету, правоохоронці стримують натиск мітингувальників. Деяким міліціонерам порвали форму, проте поки нікого не затримали.

Під будівлею Київради зібралося близько 5 тисяч прихильників опозиції. В даний час вони перекривають рух на вулиці Хрещатик.

Нагадаємо, 1 жовтня Окружний адміністративний суд Києва відмовився скасувати призначене на 2 жовтня засідання Київради.

З позовом про визнання недійсним призначене на 2 жовтня засідання Київради до суду 26 вересня звернулися народні депутати від партії "УДАР".

У позові зазначалося, що відповідно до п. 7 ст. 22 Регламенту Київради, рішення про проведення пленарного засідання доводиться до відома депутатів Київради і населення столиці не пізніше, ніж за 10 днів до засідання.

"У той же час, розпорядження заступника міського голови - секретаря Київради від 18 вересня №57 "Про проведення 02.10.2013 пленарного засідання ХІІ сесії Київської міської ради VI скликання" не доведено до відома населення Києва, оскільки у жодному друкованому ЗМІ, включаючи офіційний друкований орган - газету "Хрещатик", не опубліковано. Всупереч нормам п. 7 ст. 22 Регламенту Київради, перелік питань, які попередньо планують винести на розгляд Київради, також не доведено до відома населення столиці", - йдеться у позові.

Відзначимо, що останнє засідання столичної міськради, яке відбулося 19 серпня, ознаменувалося масовими сутичками опозиціонерів з працівниками міліції. Під час протистояння було розбито шибки і зламано двері до будівлі, не обійшлося і без постраждалих з обох сторін.

Незважаючи на штурм Київради, її секретар Галина Герега встигла протягом 10 хвилин поставити на голосування п'ять соціальних рішень. Закриваючи сесію, вона підкреслила, що Київрада VI скликання діє законно і буде працювати до обрання нового депутатського складу у 2015 році.

Також повідомлялося про те, що блокування опозицією роботи Київради не дає можливості столичній владі освоїти субвенцію в 1 млрд гривень на потреби бюджетників, забезпечити соціальні виплати і профінансувати будівництво нових станцій метро. Окрім того, місто може позбутися надходжень від оренди та приватизації земельних ділянок. !zn

Читайте також:

Суд відмовився скасувати призначене на 2 жовтня засідання Київради

Більше половини жителів столиці хочуть обрати нового мера і Київраду негайно

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі