За його словами, Мінрегіонбуд може рішенням своєї спеціальної комісії дозволити в тому чи іншому проекті не виконувати ДБН (державні будівельні норми). "І ще що хочу сказати з приводу будівництва. Одна з причин оцих багатоповерхівок чи якихось масивних речей, які "плюхаються" абиде, – це діяльність Мінрегіонбуду, який може рішенням своєї спеціальної комісії дозволити в тому чи іншому проекті не виконувати ДБН (державні будівельні норми), тобто звільнити забудовника від необхідності дотримуватися правил. Але до чого Мінрегіонбуд тут? Якщо ви повинні мати світло в оселі – воно має бути. Ніхто не може надати права ігнорувати цю норму. А надають. Тому ми й підготували відповідний законопроект. Як він буде йти – питання", - розповів Гусовський.
Лідер фракції "Самопоміч" у Київраді зазначив, що Мінрегіонбуд не веде реєстр проектів у Києві, які звільнили від дотримання тих чи інших ДБН (державних будівельних норм). "Ми до них (до Мінрегіонбуду – DT.UA) звернулися: а можете надати перелік проектів у Києві, які ви звільнили від дотримання тих чи інших ДБН? Відповідь: а ми нікого ні від чого не звільняли. Ми тоді надсилаємо їм ще один депутатський запит, вже з інформацією про об'єкт: у Голосіїві, на вулиці Потєхіна, фактично біля Голосіївського парку збиралися будувати три тисячі квартир. При чому, дай боже, щоб там початково було хоча б 500 паркомісць. При тому, що туди веде вузенька вуличка, каналізаційний колектор працює на повну під проспектом (Голосіївським - DT.UA), дощові води будуть скидати в Дідорівку (озеро – "Главком"), теоретично побудувавши якісь фільтри, дитячого садка – немає... Все, як треба. Хто звільнив їх від виконання ДБН? Мінрегіонбуд. Ми Мінрегіонбуд запитуємо: а оце, шановні, що? Вони: а, точно, це було! Кажемо: добре, тоді надайте повний перелік. Відповідь: а ми не ведемо реєстр. Театр абсурду", - підкреслив депутат Київради.
За інформацією DT.UA, Мінрегіонбуд дозволив забудовнику ТОВ "ДБК-7" (який виграв конкурс СБУ і веде будівництво комерційного житлового комплексу на державних землях оборони на вул. Полковника Потєхіна, 9) "у якості виключення" зменшити вимоги ДБН по 14 (!) позиціям. Зокрема, знизити в 10 (!) разів кількість машиномісць на автостоянці – з 1332 (за нормами ДБН) до 132; збільшити щільність населення житлового кварталу з 180-450 чол/га (за нормами ДБН) – до 1387 чол/га; зменшити відстань до об"єкту Природно-заповідного фонду України - Голосіївського лісу з обов'язкових для будь-якого лісового масиву 50 м пожежного розриву всього до 12 м.
При тому, що, за даними управління освіти КМДА та Голосіївської РДА, єдиний в мікрорайоні дитячий садок заповнений на 180%, Мінрегіонбуд дозволив забудовнику зменшити кількість місць в запланованому дитячому дошкільному закладі з 218 (за нормами ДБН) до 120. А при наповненості найближчих шкіл в середньому на 120% Мінрегіонбуд дозволив не будувати нову школу взагалі, хоча, за нормами ДБН, в кварталі на 3300 квартир має бути школа не менш, ніж на 729 місць.
На даний час в Окружному адміністративному суді м. Києва колегією суддів у складі головуючого суді О.Огурцова, та Р.Арсирія і В.Кузьменка розглядається справа проти Мінрегіонбуду, позивачами в якій виступають мешканці вул. Полковника Потєхіна та ГО "Спілка порятунку Голосіїва".
Подробиці про скандальне будівництво впритул до Голосіївського лісу читайте у статтях Тетяни Силіної "Голосіївский котел" та "Голосіївский котел-2".