Активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" провели акцію протесту біля будинку генерального прокурора Юрія Луценка. Учасники пікету висловили свою незгоду з діями прокуратури, яка змінила інкриміновані підозрюваним статті Кримінального кодексу на м'якіші, перекваліфікувавши справу з "умисного вбивства" на "умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого".
Увечері в четвер, 25 квітня, біля будинку Луценка в селі Стоянка зібралося кілька десятків людей, які палили фаєра і скандували: "Хто замовив Катю Гандзюк", "Вбивці мають сісти", "Мангера - на нари!" і "Ганьба Луценку".
Учасники акції також принесли з собою портрети вбитої радниці мера Херсона і плакати.
Луценко до протестувальників не вийшов, передає Insider.
"Були в Луценка. Приходили спитати чи прибрався до свят? Чи спокійно йому на душі після зміни підозри Мангеру? І до чого були останні брехливі заяви? Ми не пропустимо це повз і не пробачимо таких косяків. Ми прийдемо ще і ще, ми не втомимось питати "Хто замовив Катю Гандзюк?", доки всі причетні не будуть покарані", - йдеться в повідомленні, опублікованій на Facebook-сторінці спільноти за підсумками візиту до генпрокурора.
Напередодні прокуратура вручила нове підозра чолі Херсонської облради Владиславу Мангеру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасників нападу на Гандзюк Віктору Горбунову, В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу, Микиті Грабучуку і Сергію Торбіну тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).
Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини.
За словами батька Гандзюк, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбина і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів. Усі, крім Торбіна, зізналися в злочині.
За даними ЗМІ та активістів, помічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки. Саме він передавав кошти керівнику групи виконавців – Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.
Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук передбачуваного організатора вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленко), також відомого як "Москал". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.
11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не тільки замовив вбивство, але і частково організував його. 14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.
Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".